Miroslavst

Je nějaká změna v zákoně o provozu na pozemních komunikacích-jízda po dálnici?

Dnes jsem se dohadoval v práci se dvěma řidiči (profesionály?!) a já tvrdím, že na dálnici může pouze vozidlo, které dosáhne rychlosti 80km/hod.
Oni tvrdí 60km/hod.
Kdo má pravdu?

Nejlepší odpověď
cukrar

Vy Miroslave,
blahopřeji

Doplňuji:
§35 (1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost [2] není nižší než 80 km.h –1 . V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel a jízdních souprav pro veřejnou hromadnou dopravu, jejichž nejvyšší povolená rychlost [2] není nižší než 65 km.h –1 . Mimo obslužná zařízení dálnice je ostatním

Další odpovědi
standa

Bohužel nemáte pravdu ani jeden, správná odpověď je totiž 65 km/h 🙂

§ 35/1
(…)V úseku dálnice procházejícím obcí je dovolen i provoz motorových vozidel(…), jejichž nejvyšší povolená rychlost není nižší než 65 km/h.(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d3­.aspx