Je nějaká šance sopečný systém hluboko pod Antarktidou uklidnit ?

Vědci pod jedním z obřích antarktických ledovců objevili aktivní sopečný systém, který led zespodu postupně otepluje a poškozuje. Vědci jsou nadále přesvědčeni, že k tání ledovců dochází i vlivem globálního oteplování, nyní se ale zjistilo, že nejde o jediný faktor. Zatímco oteplování na led působí zvrchu, díky sopce taje i zespodu.

Vyplývá to ze studie, kterou v časopise Nature publikovali vědci minulý týden. ""Odebrali jsme vzorky vody oceánu pro pět různých vzácných plynů. Použili jsme helium a xenon na sledování tání ledu, a objevil se i plyn, který identifikuje vulkanickou činnost," uvedl oceánograf Brice Loose z univerzity na Rhode Island.

Západní antarktická ledová plocha je nejrychleji tající ledová plocha na světě a vědci nyní konečně ví proč. Stojí za tím vulkanický plyn, který ledovou plochu postupně poškozuje a otepluje.

  • Co na to říkáte, přijde druhá noemova archa, nebo se peklo naposled probudí a na vždy všechno zničí?

https://globe24­.cz/technika/58288-globalni-oteplovani-je-fraska-vedci-zjistili-proc-taji-ledy-a-jsou-v-soku

Odpovědi
Drap

Taková šance neni