Shoehardt

Je nějaká otázka (nebo záhada), která vás dlouho pronásleduje a rádi byste na ni znali odpověď?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to otázka, zda jsme ve vesmíru sami. Obávám se, že odpověď do konce života nedostanu.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Mnoho. Ale jsem smířen s tím, že se odpovědí, na většinu z nich, nedočkám.:-(
Některá témata:
1– Bůh
2– Vesmír
3– Mimozemské civilizace
4– Technika
5– Politika
a.t.d, a.t.d.

marci1

Zajímalo by mě, jak vlastně opravdu vznikl život na zemi, jak se to stalo. Vědeckých tézí je mnoho, ale jak to bylo skutečně? To se asi nedovíme. 🙂

Mc Merkurion

… jo, jakej bude příští jackpot ve sportce, ty ostatní přízemní témata jako jestli je bůh a podobně mám zaplaťpánbu vyřešený … bůh nejni, a jestli by jsme měli bejt ve vesmíru sami, tak je to sakra mrhání prostorem (už nevím, kdo to řekl, tudíž nemohu uvést autora, ale citát si nepřivlastňuju) …

fcoop

Například – skutečně existuje na výrobu blbů nějaká líheň,farma,nebo je to výsledek evolučního procesu?

Drap

Ano, mám takových dokonce několik. Některé filozofické, některé praktické

aliendrone

Jsou jich MRAKY! Bůh, vesmír, „JAK to DOOPRAVDY bylo“…
Ovšem protože vím, že 42, tak se s tím VELMI těžce, ale přeci jen smiřuji! ;) :D :D

zjentek

Už ne, já se na to zeptal zde!

Brblal

Jak napsal Kepler, také by mě zajímalo, zda jsme ve vesmíru sami my myslící lidé, a pokud existuje nějaká jiná civilizace (na jiné planetě), zda o nás ví a zda se někdy střetneme a navštívíme.

Pokud je jiná civilizace, co u nich (na jejich planetě) roste, jaké rostliny a jaká zvířata a čím se oni živí, zda dýchají (a co), jak se dorozumívají atd.

ivzez

Sháním informace k období, kdy armáda měla
v PL Bohnice většinu pavilónů a netuším, kde začít…

Isha

Mimo otázky, které trápí snad každou myslící bytost, mě zajímá, co se skutečně stalo s Djatlovovou výpravou a existuje-li křemíkové nebe.

hapiky

Nás obyčejných lidí záhady netrápí tak jako špičkové vědce. Pro mě i jakožto pro mnoho dalších je největší otázka Odkud jsme, jak funguje vesmír, jaká je naše role a budoucnost celého vesmíru, a samozřejmě mnoho podobných témat jako Červí díra apod.

Chrochta

Mám ráda přírodopisné dokumentarni filmy o zvířatech,naše galaxie, voda,vzduch prostě vše co by nás mnelo zajímat.Jaký život zde byl kdo a kdy tu žil z čeho jsme se vyvinuly. Jelikož už jednou konec sveta byl,tak si kladu otázku Bude konec sveta?.a kdy, když to stále slyšíme ve spravach?

Iridias

Začnu popořadě:

  1. Rád bych znal kompletní historii lidské rasy a planety Země ve vesmíru.
  2. Rád bych znal smysl lidského života. (myšleno tak-odkud kam jdeme, a o co bychom měli jako jednotlivci i jako celé společenství usilovat).
  3. Kolik a jakých životních forem je ve vesmíru.

Tyto tři otázky považuji za nejdůležitější z hlediska sebeurčení člověka, poučení se s chyb minulosti a směřování lidské rasy.
Případné vyčerpávající odpovědi očekávám zde.☺

Lotr2008

Jak chutná oragdgutí maso :D

Mc Merkurion

aliendrone: … no, jo, na 42 jsem zapomněl, ale do tý sportky je to málo … ale jinak skvělej film …

aliendrone

Doporučuji knihu, jak to obvykle bývá, knižní předloha je nesrovnatelně lepší. :)

Roman71

Filmových zpracování Stopařova průvodce po galaxii bylo víc. Ten poslední se mi líbil nejvíc :) ..přistání na Vogonské planetě, každý nápad nebo myšlenka dostala náležitou facku :))