misskas

je nějaká lepší komprese obrázku než JPEG?

Doplňuji:
myslim lepsi kompresi ze je velikost souboru mensi ale zachovala by se kvalita obrazku.neco jako rozdil ve velikosti a zachovani kvality ve kodeku H.264 proti XviD ve videu.

Nejlepší odpověď
Bedy

No můžete zkusit PNG s nejvyšší kompresí. Obázek zůstává ve 100%ní kvalitě, alre velikost má menší.
Ale myslím si, že JPEG s 15–20%ní ztrátou kvality běžné lidské oko bude brát jako kvalitní…a velikost bude i menší než u PNG…

Já osobně mám nejradši PNG.

Další odpovědi
anonym

png, používám bez ztráty kvality na web
jpg – 1680×1050 – 769 kb http://www.ima­gehosting.cz/?v=o­brzekkwk.jpg
png – 1680×1050 – 327 kb http://www.ima­gehosting.cz/?v=o­brzekcnc.png
Doplňuji:
však ti píšu, dva identické obr ve všem, akorát velikost je jiná

RedC22

Existuje hromada kompresních algoritmů pro grafiku. Každej se hodí na něco jinýho.

Ze základních formátů, které se nejčastěji používají:
PNG – Na obrázky s málo barvama poměrně dost účinej – dosahuje lepšího kompresního poměru, než JPEG. Na fotky se nehodí, kompresní poměr má horší.
JPG – Hodí se na fotky. Nemá význam v něm ukládat jednoduchý ilustrace (bude zabírat víc a ještě ke všemu bude obraz deformovanej).
GIF – Na opravdu hodně jednoduché obrázky ještě má ještě účinnější kompresi než PNG (natož pak pro tenhle účel naprosto nevhodný JPG).

Existují ale ještě další formáty, které se ale (zatím) moc nepoužívají, protože jejich podpora není dostatečná. Když vezmu ty, jež spadají do stejné kategori jako JPEG (tj. na fotky a hodně barevný obrázky), tak to jsou tyhle: WebP, JPEG XR, JPEG 2000. Relativně nedávno jsem na tohle téma dělal práci do školy. V jejím rámci jsem provedl jednoduché srovnání těhle formátů (nutno podotknout, že na celkem nedostatečnym vzorku obrázků, takže z výsledků se určitě nedá odvodit jednoznačný závěr) a nejlepší komprese dosáhl WebP.