jahodovekafe

Je nedostupnost ze strany holek atraktivní pro kluky? Co byste mi poradili v mém případě?

Jde o to, že jsem zamilovaná do jednoho kluka a nevím jestli mám vymýšlet nějakou strategii jak ho zaujmout nebo to na něj prostě vybalit, co k němu cítím. Kdyby Vás kontaktovala holka a řekla, že je do Vás několik let zamilovaná a nic z Vaší strany nečeká jenom by Vás ráda poznala a třeba by přeskočila jiskra, je šance že by tohle někam vedlo? Obecně vím, že se klukům líbí nedostupné holky, protože když někdo řekne že je zamilovaný tak je to moc „snadná kořist“ nebo já nevím a vede to k nezájmu. Prostě si zajít na kafe v tomto případě moc nejde.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Odpověď jste mi zmařila tou poslední větou – přes „kafe“ se to totiž obvykle hraje. Ne nutně skutečné kafe, myslím prostě přes společné aktivity, konverzace atd. – a s tím postupné lámání ledů a sbližování se. Neuvádíte, proč to v tomhle případě nejde, tak nemůžu poradit, jak to obejít.

Ale pokud z nějakého důvodu prostě nemůžete jít na kafe (nebo tenis, nebo do kina, nebo na společenskou událost, nebo…), pak asi nic jiného, než to na něj „vybalit“, nezbývá. Ale rozhodně bych zvážil, co řeknete. Zmínku o dlouhodobé zamilovanosti a „jenom bych Tě ráda poznala“ bych raději vynechal… Představte si, že za Vámi přijde někdo, o kom jste romanticky nikdy neuvažovala (třeba ten bývalý spolužák, jehož jménem si ani nejste jistá a který toho moc nenamluví) a začne Vám říkat, že je do Vás roky zamilovaný a že chce, aby přeskočila jiskra – asi byste nebyla nadšená, že? Kromě toho „Jsem do Tebe x let zamilovaná, ale z Tvojí strany nic nečekám“ si docela odporuje. Zní to nečestně, jako byste se za své city styděla nebo si nevěřila. To je špatně.

Úspěch nikdo nezaručí, každý člověk je jiný. Někdo skutečně prahne po nedostupných, to pak ale nemůžete v podstatě nic dělat, než doufat, že si Vás všimne sám. Takových je ale naštěstí menšina. Takže doporučení: Promluvit si krátce a nenuceně. Projevit nezávazný zájem. „Jsi docela fajn, víš to? Zavolej mi.“ Hotovo. Nekomplikovat to, nedostat protějšek pod tlak, nenutit ho k okamžitému rozhodování, ale zároveň (!) se nepodbízet, nevypadat jako „tutovka“.

Ale pokud to kafe (kino, sport, párty,…) alespoň trochu jde, pak by to byla dobrá volba.

Držím palce.

Další odpovědi
ivzez

Je nesmysl vycházet z nějakých „obecných moudrostí“, protože neplatí.
Každá situace potřebuje individuální přístup.

Obdobně pro vztahy mezi lidmi.
Vždycky je lepší jednat přímo, nehledat nějaké „strategie“.

V tomto případě bych poradila nedělat a neříkat nic.
(Stejně dlouho, jako Vy znáte jej, zná on Vás. Kdyby
o Vás měl zájem, už byste o tom věděla.)

autacek

To je těžké, pošli nám sem svoji a jeho fotku a myslím, že bude vše jasnější.