Gestas

Je něco špatného na tom chtít světlé zítřky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic špatného na tom není, ale heslo „vstříc světlým zítřkům“ bylo komunistické heslo tak zprofanované, že každý měl hned temné myšlenky.

Další odpovědi
annas

Myšlenka je dobrá, ale záleží na tom, jak si je kdo představuje, pro koho jsou světlé, zda přineseou všem užitek atd.

Třeba se světlých zítřků dočkáme, jak píší Hospodářské noviny 7. 2. 2018

"Evropu čekají podle prognózy Evropské komise světlé zítřky. Komise zlepšila také výhled pro Česko

Pozitivní vyhlídky čekají podle Evropské komise také Česko. Komise ve středu zlepšila výhled růstu české ekonomiky na letošní rok na 3,2 procenta z předchozích tří procent. Tempo růstu sice zpomalí z loňských odhadovaných 4,5 procenta, ekonomika však zůstává silná a zažívá hospodářský vzestup díky domácí poptávce, uvedla EK ve své dnešní prognóze."

https://byznys­.ihned.cz/c1-66042050-evropu-cekaji-podle-prognozy-evropske-komise-svetle-zitrky-komise-zlepsila-take-vyhled-pro-cesko

lota

Jasně že ne.

Jiří Bohumil

Určitě ne. Ale nejhorší je, když je slibují politici. To většinou ty zítřky bývají dosti „odsunuty“.
A taky existiovala knížka o „O zemi, kde zítra znamená včera“ od Juldy Fuldy a víme, jak to dopadlo.