bolak

Je nebo není dobodování porušením kodexu?

Když osoba A zpětně opalcuje a následně i nominuje odpověď osoby B, i když je její otázka chybná nebo porušuje kodex, je to proti pravidlům nebo není?

Pokud dobodování není porušením pravidel, mohl by mě také někdo dobodovat? Stačí mi 250 bodů a pak už budu moct také mazat.

Bože já se tak strašně těším až budu moct mazat…
Doplňuji:
Dobře, když teda tvrdíte že mazat se nedá, že se dá akorát nahlašovat, tak proč teda aspoň neřeknete kdo z vás to hlásí a proč to hlásí?

A hlavně proč jednomu to hlásíte a druhýmu tu samou otázku nehlásíte? A když si tedy opravdu myslíte že to mazání/nahlášení je odůvodněný, tak proč se nevyjádříte veřejně? Proč se shováváte pod stolem a vymlouváte se na admina?

To si říkáte sedm statečných?????? :))

(to máte teda zvláštní mínění o hrdinství)

Nejlepší odpověď
led

Mazať nebudete, netešte sa.
Vedome ohodnotiť jasne chybnú odpoveď možno nie je len ´porušením kodexu´, ale aj porušením morálky. Nazvala by som to trestný čin neoprávneného zvýhodňovania.
Ad Sůwa
zopár usilovných podvodníkov sa určite nájde
Ocko,
myslím, že táto otázka nie je nezmyselná, ale na hviezdičku nedorástla
Potvrdujem slová Dr.Axla
zlatí a strieborní nahlásením zneviditeľňujú (nemažú), ostatní len nahlasujú. Mazať môže len administrátor stránky. Tieto vysvetlenia tu boli už viackrát.
Ak sa pozriete trochu do histórie, zistíte opakovanie témy a viacnásobné vysvetlenie mazania. Takže za Mazala mazala môžte s plným vedomím považovať len admina.
Doplňuji:
Zatiaľ som nevidela,
že keď ten kto ´zmazal´ sa vyjadril verejne prečo ´mazal´, (svoje 3 návrhy na odstránenie som vždy verejne oznámila)
že by sa niekto tým nevinne obvineným verejne ospravedlnil.
Budete vzorom pre ostatných? Alebo budete radšej mlčať, než priznať si chybu?

Další odpovědi
anonym

Připadáte mi tu jak malý děti.
Nemaže se, ale nahlašuje, maže POUZE admini a POUZE závadné příspěvky.
Bodování jednoho uživatele je od prvopočátku limitováno palci/den.
Nová pravidla jsou uvedena důvodem – pro velké množství závadných otázek, než ji vložíš, musí každý odkliknout souhlas s těmito pravidly. Jestliže je porušuje, je to podvádění
Dostáváš se přesně do stadia slavomamu, po němž jsi vzápětí na příbuzném webu obdržel BAN, měsíc na to jsi to začal zkoušet i tady, nepoučen a stejně opit vlastní genialitou.
Doplňuji:
Někdo je holt nepoučitelný.

  1. Ocko přece několikrát uvedla, že důvod posílá uživateli do profilu.
  2. 7 statečných je metafora, v níž hledáš něco jiného, než vyjadřuje.
  3. Idea 7 statečných je odvaha postavit se přesile, když byli přesvědčeni o své pravdě hájit správnou věc (zastat se se zbraní v ruce bezbranných vesničanů).

Při obraně není podstatné, ze kterých koltů při přestřelce vycházejí kulky, ale že zasáhnou arogantní agresory.
Poselství znamená, že zvůli, špatnosti, nesvobodě a násilí se nemá ustupovat, ale postavit se jí, byť se hydra brání a stojí to oběti.
Morální hodnoty chápají ti, co je mají, ti druzí ani nevědí, co to znamená.

Sůwa

Víš co to dá práce, dobodovat 250 bodů? Leda snad je tam nějaká možnost nominovat, ale tu jsem zatím nepochopila. Ovšem když sáhneš do portmonky…:-)

anonym

Bolaku, a tak se zlobíš, když Ti napíšu: „Přečti si kodex“. Kdybys to udělal, tak se nebudeš takhle nesmyslně ptát. Jasně, že účelové dobodovávání je porušením kodexu.
Stejně tak je porušením kodexu poškozování jiného účastníka mazáním jeho otázek nebo odpovědí. Takže se sice můžeš těšit, ale buď opatrný. Pro mazání by měl být pádný argument.
Doplňuji:
Nemáš pravdu, bolaku, dvě odpovědi, co jsem Ti „smazala“, jsi dostal řádně avizované. Vykládáš, že Ti je admin vrátil. Tyhle ne, ani jednu. Nenahlásila jsem vulgární odpověď jednoho z předních zlatých, kde jsem považovala za slušné jednat co nejrychleji, aby toto jeho fau pax vidělo co nejméně lidí.
Mažu některé otázky GVKB, ale upozorňuji ho stále na to, že otázka je nesmyslná, takže je jen na něm, aby změnil způsob, jak se ptát.
Takže nedělej polovičaté závěry.
Na druhé straně kodex nás zavazuje hlásit otázky a odpovědi, které jsou v rozporu s jeho ustanoveními, ale nevyzývá nás viníka upozorňovat na porušování kodexu. A jsme u toho znova: PŘEŤI SI KONEČNĚ KODEX!!!

www

Viz kodex, ono to tam není?

Jose1f

Rád se brouzdám starými odpověďmi. Když se mi nějaká líbí, dám jí palec, i když je třeba rok stará. Tím se stane, že někomu u jeho jména jakoby sám od sebe přibude bod. Stejný účinek má dodatečné označení jeho dotazu jako zajímavého.

Někomu zase body jakoby bezdůvodně mizí. To je tím, že když někomu přidám bod a jeho odpověď tím pádem posunu „nahoru,“ že se jeho odpověď může stát nejlepší odpovědí." Tím ale zruším původní nejlepší odpověď a příslušnému autorovi naopak bod ubyde. Protože jistě nejsem sám, kdo toto dělá, může to být důvod, proč se body u jednotlivých jmen někdy jakoby samy od sebe navyšují nebo ubývají.

Kdo chce být rychle „zlatý“ a má na to žaludek, tomu stačí, aby si založil ještě jeden účet na jiné jméno (nejlépe na jiném PC, např. v knihovně ) a všechny své dotazy dobodoval jako zajímavé a též všechny své odpovědi dobodoval jako užitečné.
A je to!

Drap

Vyčkej času, jako husa klasu. Děje se to tady.-Dobodovávání má tu výhodu, že pokud to uděláš zpětně, tak si toho málokdo všimne. A těm vybraným body skáčí a skáčí........­.............a cítí se povzneseni.

bolak

Dr.Axl: To cos napsal v doplnění nevypadá na 7 statečných, mnohem víc to připomíná gestapo.

Drap

Stateční mají pravdu. Otázku jen nahlásíš, ale ona okamžitě zmizí. Maže ji až admin.

bolak

Dr.Axl: škoda že nevíš o čem mluvíš :) Někdy bych chtěl abys věděl to co vím já, aby ses moch taky zasmát svým vlastním výplodům. :))

Sůwa

Příspěvek ocko – hodnocení Dr.Axl
Příspěvek Dr.Axl – hodnocení ocko
Ani jeden z nich neodpověděl na předložený dotaz. Není to taky porušení kodexu ?

anonym

Ale,ale Sůwo, už opět něco s očima? Jasně jsem na otázku odpověděla. Vy tu odpověď SKUTEČNĚ NEVIDÍTE?
To je ale vážně na pováženou. Jasně jsem Vám už několikrát navrhla vyříkat si sporné otázky interní poštou. Profil mám otevřený, tak začněte. Hrát tady někomu divadlo? A takové velké holky? K čemu je to dobré?

anonym

Odpověď je obsažena v citaci kodexu, tj. počet dobodování je limitován, ale nikoliv explicitně zapovězen.

led

Ano, mali najprv odpovedať na otázku a až potom doplniť hodnotením druhého. viď vzor – moja odpoveď

bolak

to nedává smysl, proč by mi admin mazal odpověď, následně ji tam vracel, pak ji zase smazal, následně ji tam vracel, a pak by mi psal že tomu člověku kterej mi to maže domluví?

proč mi některá otázka nevydrží ani minutu? Chceš říct že tam admin sedí a čeká na moje odpovědi, že čeká až je někdo nahlásí a hned to maže? a proč teda když já nahlásím svůj překlep, tak mi zmizí třeba až na týden?..

annas

Ad bolak Je to tak.
Stříbrní a zlatí nahlásí závadnou otázku či odpověď kliknutím do odkazu. Ostatní musí poslat mail. Admini kontroluji jen občas na rozdíl od minulosti. Maže automat. Kdyby mazali admini, tak nemohou za mazání vlastní otázky či odpovědi odeslat informaci, že otázka či odpověď porušují Kodex, i když jde třeba jen o překlep. Jen jednou jsem za celou dobu svého působení dostala mail, že berou na vědomí smazání mé vlastní otázky nebo odpovědi – už si přesně nepamatuji.

anonym

Bolaku, to je tím, že Ty závadný příspěvek musíš hlásit mailem. S tím jsme se potýkali všichni. Neboj, už to máš za pár bodů a potom pochopíš, jak to funguje. Můžu Ti říct, ono není až tak moc o co stát.

hanulka11

nějak jsem nepochopila proč hlásit závadný příspěvek mejlem neslyšela jsem o tom – zřejmě novinka – stojí to už takto… za dvě věci ......

bolak

jakým mailem zas? :)) jak s tím sme se potýkali všichni? :D

Závadný přispěvek se přece hlásí tím modrým trojúhleníčkem, ocko. V každým druhým příspěvku mi píšeš, že brzy něco pochopím, jako kdybys měla tři vysoký školy a já byl blbej učetní, ale ačkoli jsi tu nedávno směle hlasovala (jako jedna zmála), že patříš do té chytřejší poloviny zde, tak máš zřejmě ještě nějaké ty mezery. Popravdě začínám věřit tomu, že ty skutečně lidem otázky ani odpovědi nemažeš, protože jak by se ti to taky povedlo, když posíláš kamsi (zřejmě ježíškovi) nějaký e-mail…