Avatar uživatele
anonym

Je nebezpečné olíznutí od psa na ústa?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, jsemjá před 1395 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vzhledem k tomu, že pes olízne a sežere cokoli a má v tlamě spoustu škodlivých, ale i pozitivních bakterií, tak tady určité riziko je. Ovšem v 99% se ti nic nestane.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Je to nejen nebezpečné, ale i vrchol hnusu. Patříš snad mezi ty lidi, co „to“ provozují? Jste snad všichni hovada, nebo co? Napřed se necháš olízat psem, tímtéž jazykem, co si jím on lízal svůj anus, případně si „pochutnal“ venku na výkalu… a pak chceš od někoho pusu?? odporné…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jsemjá

Pokud není špinavý tak ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seraphico

Můžete také dostat alergickou reakci, pokud na ní trpíte. Ale nebezpečné to opravdu není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Experti zcela kategoricky odmítají tvrzení, že psí tlama je čistější než lidská ústa. Odborník na psy Marty Becker dodává: “Zkuste se nad tím opravdu logicky zamyslet. My si dáváme polibek na tvář na uvítanou, ale psi tlamou v přírodě vraždí kořist.” Nemluvě o tom, že psi si většinu dne, kterou tráví bez vás doma, olizují tlapky plné bakterií z venku, genitálie a zadnici.

Psí tlama obsahuje dlouhý seznam bakterií, které mohou vážně ovlivnit lidské zdraví. John Oxford, profesor virologie a bakteriologie z univerzity v Queen Mary v Londýně, vysvětluje: “Psi nemají na jazyku jen své sliny. Tráví polovinu života s nosem vraženým v ošklivých zákoutích a nad výkaly cizích psů, proto jsou především jejich náhubky plné bakterií a nejrůznějších vi­rů.”

Jednou z bakterií přežívajících v psích slinách je například Capnocytophaga Canimorsus. Může způsobit infekci, která vede k selhání orgánů a smrti. Kožní infekce je pak ze všech psy přenášených nemocí nejmírnější.

Nejvíce ohrožení jsou majitelé vodící své miláčky mezi ostatní psí kamarády, vlastníci psů žijících ve větší smečce, lovců a honičů a provozovatelé chovných stanic. Psi přenášející choroby, které jim ubližují, poznáte to tak, že mají na kůži lysinky, lupy nebo vyrážku, ale i takové, jimiž se nenakazí a splní pouze roli přenašeče. Nejvíce ohroženou skupinou jsou samozřejmě děti, tak bacha. Ale nechceme vyvolávat paniku! 🙂

https://www.kou­le.cz/novinky/je-bezpecne-nechat-se-olizovat-od-psa-vedci-tvrdi-ze-vas-to-muze-i-zabit/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Marci: Tak to jste mě opravdu vyděsila :(

před 1395 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek