Bobek 2

Je náročné být cenzorem?

Cenzoři Facebooku prý musejí koukat na tak strašné věci, že potřebují psychologickou a psychiatrickou podporu. Myslíte, že i tady na Odpovědích.cz by si cenzoři zasloužili nějakou odbornou pomoc? Není to pro ně přílišné trauma, když se tu dozvědí tak strašlivé věci, jako že by někdo mohl vystoupit s z nějakého spolku států anebo že software spíchnutý narychlo během víkendu asi nebude nejkvalitnější?

https://wave.roz­hlas.cz/facebo­okovi-cenzori-zaluji-firmu-kvuli-psychicke-ujme-zpusobene-vykonem-prace-8119448

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že cenzoři nemají moc těžkou práci. Na FB možná ano. Ale komunistická cenzura a autocenzura zde vyžaduje jediné: poslouchat příkazy vůdců, resp. mazat vše, s čím nesouhlasím. Obojí ovšem vyžaduje kus osobního nadšení.

Další odpovědi
Hufnágl

Tady, a náročnost na cenzory? Od šéfa mají přístup ke knoflíkům, obrazně řečeno, a nelíbí se jim tento nick, šup, a obdržíš správu do emailu. Možná tu jsou cenzoři i puritáni, nebo bývalí členové KSČ a možná i stoupenci různých politických stran, kdo ví.
K otázce: Ti naši cenzoři by potřebovali být aspoň trošičku lidští, měli neutrální pohled na svět… Vzpomínám si na heslo: Kdo není s námi, je proti nám.

Ametyst

Na cenzorech je nejhorší, že chtějí docílit naší autocenzury. Kde je pluralita názorů?