zjentek

Je náhoda, že zeď šilheřovického Rothschildova zámku přímo hraničí s Polskem?

Nebo je v tom nějaký sofistikovaný plán, záměr?

Odpovědi
Filip84

Jasně, sofistikovaný plán v tom je! 🙃🤪🤓

Šilheřovice se staly součástí Pruska 28. července 1742.
Zámek je z konce 18. století.
K RČS byly Šilheřovice připojeny 4. února 1920.

Ano, na konci 18. století dozajista věděli, že 4. února 1920 povede mezi Šilheřovicemi a Chałupki státní hranice, tak to postavili přesně tak, aby ta zeď byla přesně na hranici! 🤪🤪🤪🤦🏽‍♀️

elkon

Zřejmě v době vzniku tvrze nikdo neřešil polohu jejího vzniku.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0ilhe%C5%99o­vice_(z%C3%A1m­ek)
https://www.za­meksilherovice­.cz/cs/historie-zamku

zjentek

Elkon, TVRZE? To co ty zase meleš? Jasně píšu Rotschildův ZÁMEK a to proto, že zahrady/park (možná i honitbu) si dotyčnou zdí nechal obehnat právě Rotschild… Nobody care co bylo dříve 🤷‍♂️

zjentek

Filiph 😛😛😛 PŘESNĚ! 🥱

😃

Philip, jako obvykle seš MÍRNĚ mimo, bo park uvnitř za zdí je v Šilheřovicích ovšem hnedle za zdí zvenku je Rudyszwald, nikde žádné Chalupki, ale tak to neva, bo i tam, v Rudyszwaldu, majom pšonci sfoje chalupki. 🤦‍♂️

zjentek

Zámek je obklopen parkem, čili řeč je o zdi parku zámku, samozřejmě.