Nikkol

Je na ukrajině nějaký svátek, který se neslaví alkoholem?

Nejlepší odpověď
žolik

Na ukrajině každý svátek se slaví jen alkoholem,těch svátku mají strašně moc,holduje se vodce.svátky bez alkoholu nejsou,to by nebyli ukrajinci.

Zdroj: žolík

Další odpovědi
tom004

Nepamatuji si na žádný.Ale ono je u nich úplně jedno,jestli svátek je nebo není,důvod se najde vždy.

michael69

V Čechách se také slaví s alkoholem,nebo né? Ukrajinci nepijí tak pivo jako Češi.Vodka je u nich běžnější věc než u nás.Oni tam pijí spíše lahvové.Oslavy však probíhají stylem něco jakoby „švédských stolů“,kde má každý ,jak sedí ,před sebou malý talířek a nabírá si z bohatě prostřeného stolu na co má zrovna chuť.Jí se dlouho po malých porcích a jen vidličkou.U toho se řeční a občas se to proloží tou vodkou.:) Velice známá je vodka např. „Chlíbnyj dar“. Na stole nesmí chybět "Choloděc (něco jako rosol),Šůba(kousky nakládané ryby s nastrouhanou mrkví,petrželí,čer­venou řepou a navrchu potřené majonézou),Ga­lubci(mleté maso s rýží zavinuté v zelných listech s omáčkou),Vi­nigred(zeleni­nový studený salát s červenou řepou),různé sýry,salámy,na­kládané houby,čerstvá zelenina,chrjen(na­kládaný křen s červenou řepou,mimochodem výborná věc),pepr(nakládané papriky),pečené kuře,hovězí,at­d,atd. Jinak Ukrajinci jsou poměrně společenští.Rádi se baví a rádi jedí a klidně u toho hodiny posedí.Oběd stylem polévka a hlavní jídlo jak je to u nás je pro ně cizí.Má polovička je Volyňská Češka,původem z Žitomyrské oblasti,tak to mám z první ruky. :D

Jikra

Tak takový den neexistuje.Tam se totiž slaví každý den.A tak to ma byť.

venkovan

Ano. „Svátek ztvrdlých jater“. Ten ale alkoholem neslaví pouze ten co je už na kapačkách v nemocnici a nikdo mu do nich alkool nepřidává.

arygnoc

takový svátek snad není nikde – leda ve školce den detí (a kdoví, jestli „pani“ učitelky si při té příležitosti nepřihnou).