minutovnik

Je můj známý konspirační teoretik, nebo „vidí dál než ostatní“?

Sedím s kamarádem v hospůdce, blíží se prezidentské volby v USA. Já říkám „Myslím si, že ty volby vyhraje stejně Trump“ a známý suše odpovídá „Hmmm, já si myslím, že hodně velký vliv na tu volbu bude mít ten koronavir“. Jde čas a Trump se mezitím nakazil koronavirem, já se chlubím kamarádovi, že jsem neváhal a vsadil si na Trumpa, protože sázkové kanceláře na něj zvýšily kurz a on říká „Trump nevyhraje, to už víme“. Já říkám „Jak to můžeš vědět?“ a on „Protože kdyby měl vyhrát, tak by se nikdy nemohl nakazit koronavirem“. Volby, začíná sčítání, první předběžné výsledky, vypadá to, že Trump zvítězí (premiér Slovinska už prý dokonce gratuluje Trumpovi), já volám kamarádovi a říkám „Tak vidíš, vole, Donald…“ a on mi říká „Nevyhraje. Proč myslíš, že někdo zaváděl to korespondenční hlasování?“. Shodou okolností jsem se s ním nedávno zase viděl a říkám mu, že jestli četl tu zprávu od naší rozvědky, že se blíží světový konflikt a on „No to jsem zvědavý kdo ochrání Evropu, když se USA mezitím rozpadne“

Odpovědi
led

Váš známy nemusí byť konspirační teoretik. Jeho pohľad určuje väčšia rozhľadenosť svetových dejov (zjavne nečíta len Blesk a miestnu stranícku tlač) a vie si spočítať, že 1+1 sa nemusí rovnať 2, pretože politické počty nemusia byť vždy rovné matematickým počtom.
Veľký vplyv na jeho prehru v štátnych voľbách zapríčinil nielen jeho postoj k ohrozeniu Covidom, ale aj útok na „partiu“ okolo najväčších podnikateľov. Jeho udržiavanie neutrálneho prímeria s Ruskom, aby nedošlo ku nebezpečnej ozbrojenej kríze medzi Ruskom a USA. Preto viedol spolu s Ruskom tie provokačné „čertové hry“ s Čínou. Na skorý rozpad USA sa netešte, jednotlivé štáty sú medzi sebou tak úzko zviazané, že eventuelný rozpad USA by viedol k zrúteniu vnútornej ekonomiky jednotlivých štátov (USA)

orwell

Hele, ono je možné, že nevidí dál, pouze si tipnul, jaký bude budoucí vývoj. Když já si tipnu, že se USA v dohledné době nerozpadnou, určitě to jednomu z nás vyjde. Co mě ale rozesmálo, tak jeho obava vyřčená v poslední větě. Tak USA by měly zachraňovat Evropu? To mně věru tak nepřipadá, velmi jemně řečeno. Ale mohl by ses ho zeptat, jestli a kdy vypukne v Evropě válka s muslimem. Myslím naplno, protože, dle mého názoru už několik let probíhá. I když zatím taková „divná“ a nevyhlášená. V posledním „Máte slovo“ s pí Jílkovou (12.11. na ČT1 ve 21:25 ) bylo možno slyšet jistého plukovníka AČR (jméno si nepamatuji), že události odehrávající se v poslední době kousek od našich hranic se nám nevyhnou. Takže, jestli jsem správně pochopil, ono se s tím počítá! A mě by zajímalo, ne jestli se rozpadne USA, ale jestli AČR hodlá bránit občany této země, nebo bude použita proti nim, eventuálně co vůbec v takovém případě hodlá dělat, pokud vůbec něco. Zatím se potuluje po světě, odstrašuje Rusa v Pobaltí, pomáhá „komusi“ v Mali, o Sinaji nemluvě… Zeptej se ho, prosím, jak to vidí on svým vnitřním zrakem.

misterion

Myslím si, že někteří mají intuici a vidí skutečně dál než ostatní. Nikdy nezapomenu na dědu. Slušný člověk se základním vzděláním, ale některé ty jeho věty mi stále znějí v uších. Asi nejvíc co mě vlastně dodnes šokuje je jeho památná věta při válce v Jugoslávii „Poslední jednotka Wehrmachtu, která bojovala u Stalingradu byla chorvatská jednotka s několika Slováky, takže tuhle válku vyhrají Chorvati a kdo ví jak to bude se Slováky“ a šel si ven naštvaný zakouřit. Dodnes nevím co si mám o tom myslet.

Pepa25

Kraviny

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Pepa25, konspirační teoretik? Čo asi bude zašifrované vo vašom konšpiračnom hesle… Máme odpoveď hľadať u staroegyptského Setha, alebo snáď v Indii u posvätných kráv?

Pepa25

Nedělejte prosím hloupou … Moje odpověď není odpovědí stejně jako otázka není otázkou, pouze snahou zde propšovat tvrzení obsažené v poslední větě (zjevně nepravdivé, protože ve zprávě tajných služeb nic takové není, viz i další otázky, které tu k tomu proběhly). Mrzí mě, že taková chytrá osoba – a vždy to spolnete i s navijákem …

led

K čomu teda slúži vaša konšpiračná odpoveď-neodpoveď?