annas

Je možné, že za rozbřesku nevítají ptáci zpěvem příchod slunce a světa, ale několik minut křičí hrůzou ze světa?

Upraveno podle slov spiosovatele B. Hrabala. Považujetže i Vy ptáky za inteligentní?

"Kdysi jsem se domníval, že za rozbřesku jarních jiter ptáci vítají zpěvem příchod slunce a světa. Dneska vím, že těch několik jitřních minut křičí hrůzou ze světa.“

„Kdo kamarádí se zvířaty, ten kamarádí s Bohem. Přes zvířata si s ním zadarmo popovídáš.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/bo­humil-hrabal/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, někteří ptáci jsou velmi inteligentní, z našich to jsou v podstatě všichni havranovití. Myslím ale že jejich křik , pokud by byl vyvolán hrůzou nad dnešním světem, by nebyl jen z rána, ale trval by nejméně až do pozdního odpoledne, ale kdo ví.

Další odpovědi
rrihamirek1

Ano ale zacalo to hodne zesilovat po nastupu fialovy drahoty a petidemolice. kor pri organizovanem zlocinu dnesni doby. :)

Filip84

Ne, ne. Zvířata, na rozdíl od člověka, si života váží a mají z něj radost! 🙂

cappuccino

Mozna rvou hladem:)