Avatar uživatele
Kepler

Je možné, že po navýšení tarifu mi jde internet pomaleji?

Měl jsem přes wifi od providera 20 MB/s, nyní 50. Jediná změna, kromě zvýšení platby je, že natáhli optický kabel mezi několika baráky. Jinak se listování mezi weby viditelně zpomalilo. U mně v PC jsem nic nezměnil. Speedmeter skutečně navýšení zaznamenal a rychlost připojení odpovídá té deklarované, ale skutečnost je jiná. Hlava mi to nebere.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2385 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Co nastavení DNS? Nezměnila se změnou smlouvy agregace? Pokud měřák ukauuje víc, tak to může být skutečně jen pocitové, příp. individuální.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

DNS pokud jej má poskytovatel mimořádně špatně nastavený a dimenzovaný by to teoreticky zpomalovat mohlo, ale nedělo by se to při každém načtení stránky, jen při první návštěvě … přesto zkus změnit dns v nastavení sítě na 8.8.8.8 a záložní na 4.4.4.4 tím rozhodně nic nezkazíš a může se to tím dát do pořádku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Agregace zůstala stejná a ani si nemyslím, že by nějak podstatně vzrostl počet účastníků. Bohužel DNS mi nic neříká, to bych musel přenechat někomu lepšímu. Nejspíš vznesu dotaz providerovi a zeptám se jak jsou na tom jiní účastníci, uvidíme. To zpomalení tam fakt je, i když to není až tak tragické. Ale za své peníze očekávám lepší výsledky. Připlácet za zhoršení?

před 2384 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
independent

Já taky měl „internet aktiv“ od O2 navýšil jsem to na „internet aktiv plus“ platím o 50Kč víc, ale neřekl bych že se to zrychlilo. Data mám naštěstí neomezená.

před 2385 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek