Jindri

je mozne, ze cim jsem starsi, tim vic se mi tvori pihy? Cim to je?

Doplňuji:
Tata: dekuji za odpoved, ale jaterni skvrny to zcela jiste nejsou, jsou to skutecne pihy.

Nejlepší odpověď
barnajka

Vysvětlení příčiny ve článku nenajdete, ale trápit se nijak nemusíte – váš „problém“ je úplně normální, žádná anomálie. Čeká nás to zřejmě všechny :)

„Tvorba pih a pigmentací je převážně dána geneticky, dále faktory vnějšími jako je klimatické vlivy (zejména slunění, kouření), vnitřními faktory (celkový zdravotní stav, určitá onemocnění) a pochopitelně věk, s přibývajícím věkem je tvorba pigmentací vyšší. MUDr.Simona Bedřichová, Klinika Laser Esthetic“

Zdroj: http://poradna­.laseresthetic­.cz/esteticka-dermatologie/pi­hy33.html

Další odpovědi
dědapetr

Pihy se tvoří díky sníženému množství kožního pigmentového barviva – takzvaného melaninu. Čím méně ho máš, tím více je tvoje pleť citlivá. Když se opaluješ, zvyšuje se tím aktivita buněk, jež produkují kožní barvivo. Tím vznikají pigmentové skvrny – pihy. Vzniknout mohou ale také jako následek zánětů, nevhodné životosprávy, užívání antikoncepce či hormonálního onemocnění. Predispozice pih jsou dány geneticky.

http://slecna­.info/krasa-a-styl/neumis-nosit-sve-pihy-zjisti-jak-se-jich-zbavit/

Tata

Nepletete si pihy s jaterními skvrnami. Zeptejte se svého doktora.