JsemVegan32

Je možné, že by si vláda dávala opatření, jak se jí to zrovna hodí?

Nebo spíše jestli je možné že by si tím vláda nahrávala jak by se jí to hodilo.

Odpovědi
Pepa25

Jiné- v diskuzi vysvětlím/napíšu vlastní názor

Existuje dělba moci: vláda je hlavní složka výkonné moci, kdykoliv může rozhodnout o čemkoliv a vydat např. svou vyhlášku nebo opatření, ale v rámci pravidel schválených Parlamentem. Ten jako zákonodárná moc stanovuje ta pravidla. Dodržování pravidel kontroluje třetí složka státní moci: soudy.
V současné praxi je proto klíčový režim nouzového stavu, který fakticky pravomoci vlády operativně rozhodovat, např. formou mimořádných opatření, dost rozšiřuje, proto jsou o jeho prodloužení vždy takové debaty.

autacek

Ano, je to možné a děje se to

Butters_xD

Ano, je to možné a děje se to

Ametyst

Ano, je to možné a děje se to

Vládě to samozřejmě vyhovuje, protože v nouzovém stavu se nemusí na nic ptát parlamentu.

brillant

Ano, je to možné a děje se to

Martinek :)

Ano, je to možné a děje se to

Neguš

Ano, je to možné a děje se to

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.