Avatar uživatele
Registrovaný

Je možné založit bankovní účet dceři, které je 16 let?

Přítel má 16ti letou dceru. Její matka po rozpadu manželství nadělala spoustu dluhů, kterými zatížila i starší dceru. Chceme se tomu vyhnout v případě mladší dcery, do budoucna.. Přítel i jeho exmanželka jsou v insolvenci a otec dívky platí na dítě 3.000,- měsíčně, matka žádá o zvýšení na 6.000,-. Bylo by možné, aby byl pro tuto nezletilou založen bankovní účet, ke kterému by matka přístup neměla - aby z něho nevybírala peníze pro svou spotřebu? Matka s otcem by na tento účet posílali každý 3.000,- na dceřiny výdaje.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Studentské účty lze založit už od patnácti let.

K dalšímu textu se vyjadřovat nebudu, jsou zde povolanější.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Já bych to na místě otce řešila soudně
(ať bývalá manželka podá návrh na zvýšení výživného).

Váš přítel může (před podáním návrhu) dceři založit spoření, které si dcera bude moci vybrat po dovršení 18 let. Ke spoření nebude matka přístup a soud k němu
při stanovení výše výživného přihlédne. Od 18 let už bude výživné řešit s dcerou.

Šestnáctileté dívce lze samozřejmě možné založit účet. Nezdá se mi však moc pravděpodobné, že by zadlužená matka peníze na účet posílala, je možné, že by dceru i přesvědčila, že je nutné peníze od Vás vybrat…


Avatar uživatele

Ja bitte.


Avatar uživatele
Bronzový

Vámi popsaná situace se mi jeví následovně. Pokud jsou Váš přítel i jeho exmanželka v insolvenci, předpokládám, že se jedná o oddlužení.

Výživné na dítě placené Vaším přítelem náleží jen a pouze dceři, nemůže být zahrnuto do majetkové podstaty v insolvenčním řízení exmanželky ani přítele (i kdyby byl jejich úpadek řešen konkursem, natož oddlužením).

Pokud matka žádá o zvýšení na 6.000,- Kč měsíčně, pravděpodobně podá návrh na zvýšení výživného soudu. Pevně však věřím, že by to u soudu "neprošlo", protože Váš přítel v současné době jistě nedisponuje dostatkem finančních prostředků tak, aby mohl být návrh na zvýšení výživného úspěšný.

Založení účtu lze jen doporučit, všechny banky mají zavedené zvýhodněné (oproti běžným) účty pro studenty. Přítelova dcera dostane platební kartu, bude s penězi moci disponovat bez hrozby, že by k penězům na takovém účtě uloženým měla přístup i její matka.

Spoření je také možné řešení, ale podle mého osobního názoru je vhodnější založit účet, protože předpokládám, že peníze potřebuje hned, ne až za dva roky.

Ivzez však dobře připomíná, že bude velice záležet na osobních vztazích mezi dcerou, její matkou a Vaším přítelem. Takový je bohužel život, s tím nic neuděláme.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2233
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 999
Zlatý mosoj 685
Zlatý led 546
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 419

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.