Shoehardt

Je možné vyhrát hádku s ženou?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď.

Mohlo by být i opačně.

Domnívám se, že nejde až o tolik o výhru či o prohru, ale je třeba zachovat si „dekorum“, upozornit na pravdu bez negativních emocí.

Záleží na tom, zda ten druhý je ochotný pravdu přiznat. Pokud má jen tu svou, je tvrdohlavý, tak je zbytečné někoho přesvědčovat a dohadovat se.

Vytvořit si pak nějaký obranný systém , uvědomit si, že každé zlo je pro něco dobr., posouvá toho druhého dál

Hádka s urážkami není určitě dobrá forma komunikace.

Další odpovědi
ivzez

Jiná odpověď.

Hádku lze pouze prohrát → bez ohledu na to,
s kým se člověk hádá. Samotná skutečnost, že
se nechal vtáhnout do hádky, je prohra.

ten který je

Jiná odpověď.

Je to jako hra s ohněm.Někde jsem zaslechl,že žena je dobrý sluha,ale zlý pán.
Raději se nehádat.;-)

marci1

Jiná odpověď.

Je, když se s ní hádat vůbec nezačneš. 🙂

aliendrone

Je šance vyhrát.

Ano, lze. Ale jen s chytrou. Čím je žena blbější, tím menší šance na úspěch. Platí i pro chlapy. Chce to ale být ostražitý. Chytrá žena klidně takticky „prohraje“, aby strategicky VYHRÁLA a chlap si toho často ani NEVŠIMNE! ;) :D :D

led

Jiná odpověď.

Kam čert nemôže pošle ženu. Už od dávnych čias platí s čertom a ženou sa nehádaj.
So ženou len diskutuj, vtedy môže muž (v ojedinelých prípadoch) aj vyhrať spor. nikdy sa ale nehádaj.
Tak hovoria povesti…
…a aká je skutočnosť?
Ak sa sporia dvaja ľudia medzi sebou, bez ohľadu na pohlavie, sú len 4 možnosti:
1 – niekto zvíťazí
2 – spor skončí vzájomnou dohodou
3 – účastníci sporu ukončia spor bez jasného výsledku
4 – účastníci sporu sa sporia (na veky vekov) aj cez svojich následovníkov, dedičov

„Odvolávam svoje tvrdenia, že Zem sa točí… ale aj tak sa točí! Bez ohľadu na moje tvrdenie a vôľu!“

Edison

Je šance vyhrát.

Jistě, že je možné „vyhrát“. Převzetím její pravdy, uznat ji rovněž za svou. Nikdy(!) jí toto nesdělit! V mysli zůstaneš vítězem. Otázkou je, jestli se takové asimilaci dá říkat výhra. Nikdy jí to neříct, protože by mohla svou pravdu změnit a musel bys začít od znova.

dudu

Je možné maximálně remízovat.

Zítra oslavíme 45. výročí našeho sňatku a díky této letité zkušenosti jsem pochopil, že ta moje nebude stále to zlatíčko jako před svatbou a paní se vzdala iluze, že si mě časem předělá k obrazu svému. Díky tomu nám to docela klape.

Professional

Jiná odpověď.

Je to sice těžké, ale možné ano. :D Hlavně jí to nedávat najevo, jinak by to byly další komplikace.

Kepler

Jiná odpověď.

Souhlasím s marci a Edisonem. Je to podobné jako s blbci (neříkám ale že žena=blbec). Jak říkal (přibližně) Werich: když diskutuješ s blbcem déle než půl minuty, pak už se hádají blbci dva.

zjentek

Pouze prohrát.

To je nešťastně položená otázka- vedle ženský není NIKDY možný být sám sebou a z toho je třeba si odvodit patřičnou odpověď. Znáš hlášku- běda můžům, kterým žena vládne? No tak jako chlap můžeš VZÍT JED na to, že taková žena, která ti nevládne, s tebou ANI MINUTU není! Taková situace totiž NEMŮŽE ANI NASTAT, to je jen sci-fi v mozku dotyčnýho chlapa, kterej „při dobývání“ NEMĚL PÁRU, co „dobývaná“ PŘESNĚ VĚDĚLA, už když ji naivně „dobýval*“!

*Doufal, že jí nabízí šanci na lepší život ;)

Best_holčina

Je šance vyhrát.

zjentek

Ivzez, takže tichá domácnost? Toho jsou plný filmy, tazatel se určitě ptá na reálný život.

ivzez

Jak Vás napadla tichá domácnost?

zjentek

Tak dobře, vysvětlím v příkladu:

Jsme manželé. Vy neumíte, nežli klást odpor. Já se vašemu odporu dlouhodobě účinně bráním a vy reagujete. REAGUJETE… toto je běžná hádka a nemusíme rozvádět, proč. JE TO HÁDKA. Jiná situace je, pokud NEREAGUJETE. Prostě jen klasicky kladete odpor a na reakce již nečekáte. Při mé reakci se s našpulenými rtíky a mírně pozvedlou bradou otáčíte zády a neřešíte víc, než co z vás vypadlo. Prostě po „vlastním výkladu životní situace“, kterej totálně či alespoň z větší části odporuje výklad stejný situace mnou, už nereagujete a automaticky platí váš ODPOR. TO už je ta tichá domácnost ;) Chápete, ne… dalo by se to více rozvést, ale to bych pak mohl dělat jen s kámošema u piva, na s vámi. Ženská totiž, kdyby zjistila, že to ten její prokouk, dostala by TAKOVEJ ODPOR k němu, že by se pak v jejich soužití ten chudák musel zbláznit, čili já, pánč tohle je prezentovaný jako př. o nás. A nezapomeňte se vyjádřit. Do mě! ;p

ivzez

Vždy lze reagovat tak, aby to k hádce nevedlo.

zjentek

Edison nominace. Ještě bych si IMHO dovolil doplnit, že samotný přijmutí tvý teorie ze strany chlapa je přesně tím momentem, kdy už není chlapem. Ale to není důležitý, ženský jde stejně jen o to, aby chlap byl CHLAPEM pouze do chvíle, než se stane „jejím chlapem“. Zduř.