kajicek94

Je možné vydat „opravnou výplatní pásku“, když jako student do 26 let v nejbližší době předložím „Prohlášení k dani“?

… a bude mi daň „navrácena“ též ve výplatě od zaměstnavatele? Resp. nemusím žádat o navrácení daně stát v nějakém jiném formuláři?
Je mi 18 let a mám u zaměstnavatele DPP na jednorázovou akci. Podepsal jsem mu zatím jenom DPP a chci mu dát i formulář, pokud se nemýlím „Prohlášení k dani“, ovšem on mi mezitím již vystavil výplatní pásku, ale chtěl bych daňovou úlevu.
Je možno zaměstnavateli ještě zmíněný formulář dodat a on provést „opravu“ srážkové daně?
Klidně mi oprava vystačí již při další výplatě či musím, jak píši žádat stát o navrácení srážkové daně jiným formulářem? Resp. můžu to ještě se zaměstnavatelem ře­šit?

Děkuji, kajicek94

Odpovědi
Dochy

Nejsem si jist, ale obávám se, že odvedenou daň lze získat zpět až na jaře s daňovým přiznáním.

Pepa25

Pokud jde o DPP na jednorázovou akci bez podepsaného prohlášení (které nemáte podepsané ani jinde), tak dostanete vrácenou zálohu na daň v rámci zúčtování (pokud bude dál zaměstnaný) nebo v rámci daňového přiznání. Nemá smysl požadovat „opravu výplaty“ a myslím, že to ani nejde.