Themeansar

Je možné to že prezident Václav Havel zde bude s námi na věčné časy, protože hlásal pravdu a lásku

Václav Havel (5. října 1936 Praha – 18. prosince 2011 Vlčice-Hrádeček) byl český dramatik, esejista, disident a kritik komunistického režimu, později politik a státník. Byl devátým a posledním prezidentem Československa (1989–1992) a prvním prezidentem České republiky (1993–2003).

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Filip84

Ne

Člověka nedefinuje to, co „hlásá“, ale to, co dělá. Ukázaná platí, protože lidi toho hubou namelou a skutek utek.

Já si ho, vlastně, „pamatuju“ skrze jeho hru Audience, ať už jako knihu, no a nebo zfilmovanou v roce 1990 Jiřím Menzelem (https://www.csfd­.cz/film/201850-audience/prehled/).

Jestli to stačí k tomu, aby z něho byl „věčný president“, jako 의대한 김일성 동지, to já nevím, to musí posoudit jiní, mi jsou soudruzi presidenti, tak jako celkově, docela u prdele.

A Vašek Havlů, jako soudruh president, byl docela šašek, „užitečný“ blbec, naivní idiot.

Další odpovědi
Drap

Ne

Ne, jak může bezcharakterní opilec a lhář hlásat pravdu?

elkon

Jiná odpověď

Byl to podprůměrný spisovatel. A v první řadě to byl opilec, dosazený a protěžovaný „kamarády“ ze západu.

Ametyst

Jiná odpověď

Státník nebyl ani omylem. Byl užitečným idiotem, který hlásal hesla tak, jak si přáli jeho západní sponzoři. Vytipovali si jeho, protože věděli, že národ má plné zuby komunistů, takže Havlovi skočí na špek. Stalo se. Sorošem napsané projevy na lid zabraly.

Kryšpín

Jiná odpověď

Themeansar byl to vynikající řečník také proslavil ČR ovšem měl svoje chyby a přesto jej obdivuji nebyl v KSČ nezahodil rudou knížku poněvadž s KSČ neměl nic společného jak řada jiných kteří jsou dnes u vesla.

Themeansar

Korejština
Soudruh Kim Ir-sen

Co to má znamenat?

Filip84

Omyl. Nikoli soudruh, ale vysoce vážený soudruh. Kdybys v Koreji řekl o 의대한 김일성 동지, že je pouhým „동지“, tak několik let nebudeš bydlet ve vlastním bytě, ale budeš bydlet tam, kde je chladno. Když budeš mít štěstí! 😈

Themeansar

예, 존경하는 김일성 동지는 29년 전에 심장마비로 사망했습니다.

Filip84

Další natvrdlý, jako Lgee?

KLDR je jedinou zemí na světě, která má „ve funkci“ mrtvého presidenta, je to, tedy, jediná nekrokracie na světě.

Tys se ptal, jestli s námi bude soudruh president Václav Havel „na věčné časy“, no tak jak jinak by s námi mohl být „na věčné časy“, než jako věčný president? No a já neznám jiného „věčného presidenta“, než vysoce váženého soudruha velkého vůdce Kim Il Seunga. Tak co k tomu ještě potřebuješ, manuál? 🙄🤦‍♀️

Prostě Vašek Havlu je mrtvý, úplně a dočista mrtvý, tak jako řádně a pořádně. Mrtvý je mrtvý, už je z něho leda tak hromádka kostí, žádný bazmeg „na věčné časy“.

Themeansar

Ve vládních a nejvyšších vojenských kruzích dochází v KLDR pravidelně k politickým čistkám. Vůdce státu k nim přistupuje, když se cítí být ohrožen např. z důvodu neloajality nebo kritiky jeho politiky. K čistkám pravidelně přistupoval zakladatel totalitní KLDR Kim Ir-sen, jeho syn a následovník Kim Čong-il a nyní i jeho vnuk, který převzal žezlo, Kim Čong-un.

V prosinci 2013 byl například za vlastizradu popraven velmi vysoce postavený Kim Čong-unův strýc Čang Song-tchek, který chtěl podle rozsudku provést státní převrat. V roce 2015 bylo k dubnu údajně popraveno nejméně 16 činitelů, z nichž někteří kritizovali vůdcovu politiku. Mezi nejvýše postavené z nich patřil ministr obrany Hjon Jong-čol, který byl obviněn z vlastizrady a 30. dubna, dva nebo tři dny po zatčení, byl bez soudu veřejně popraven protiletadlovou zbraní. Vážnost u vůdce údajně ztratil, když usnul během vojenské přehlídky.

V červnu 2016 zmínil Státní odbor bezpečnosti na sjezdu strany „protistranické a kontrarevoluční postoje“ Kim Čong-čina, místopředsedy vlády pro vzdělání. Někdo ho podle jihokorejského ministerstva pro sjednocení udal za „špatné držení těla při sezení v tribuně“. V červenci 2016 byl zastřelen a od nástupu Kim Čong-una do této doby bylo už podle Jižní Koreje celkem popraveno v rámci čistek na 70 státních představitelů.

Osoby nepohodlné pro režim jsou pronásledovány a vražděny i mimo území KLDR. Takto byl například pomocí bojové látky VX zavražděn severokorejskou tajnou službou v roce 2017 Kim Čong-nam, nejstarší syn bývalého severokorejského diktátora Kim Čong-ila.