Cassius98

Je možné si pořídit 2 štěňata (fenky) zároveň?

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné si pořídít 2 fenky zároveň a pořádně je vychovat. Třeba že 1 fenka by byla border kolie a druhá autralský ovčák. Jak se vychovávají 2 štěňata zároveň? Nejsou při výchově nějaká omezení? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Teoreticky to možné je, ale nevidím rozumný důvod. Záleží na tom, co po svých fenkách budeš požadovat a kolik ty osobně máš zkušeností a času. Obě tato plemena jsou hyperaktivní, náročná na pohyb, takže venčení a procházky by feny mohly absolvovat společně, ale výcvik čehokoliv už musí probíhat individuálně. To se asi časově moc dobře zvládat nedá. Pokud budeš feny „pouze“ socializovat a vychovávat, dá se to zvládnout. Problém nespočívá v tom, že budeš vychovávat dvě štěňata najednou, ale potíž je s výběrem plemen. Obě tato plemena patří k nenáročnějším na čas majitele ) i zkušenosti) také je potřeba počítat s tím, že feny přibližně stejného věku budou mezi sebou soupeřit v období dospívání o hierarchii, což může s sebou nést určité komplkace.
Doplňuji:
Pokud jedinci uvedených plemen nemají denně dostatek aktivit, mohou se projevovat i agresivně! Opět zdůrazňuji, že je třeba zohlednit zkušenosti majitele, jeho časové možnosti. Je třeba posoudit všechna pro i proti, výhody i nevýhody, ale v tomto případě si myslím, že nevýhod je víc…jen můj názor.