eso123

Je možné prodávat dražší letenku,když na stránkách dopravce je mnohonásobně levnější?

Na jednom nejmenovaném serveru, kde koukám na letenky jsem nalezl letenku, která zpáteční stojí okolo 2000 Kč, následně však na stránce dopravce této nízko nákladové jsem narazil,že letenka ve skutečnosti stojí okolo 1000 Kč. O co jde? Je to provize za zprostředkování či pouze jak stáhnout z lidí peníze?

Odpovědi
Hamon

Ano, cenz jsou smluvni. Nic ti nebrani preprodavat rohliky za stovku.

pokazdejinak

ceny letenek se pohybují v různých cenových hladinách i na ten samý let – většinou má let. spol. jen omezený počet letenek za tu nejlevnější cenu (ty se logicky prodávají jako první), pak jsou dražší a dražší varianty… když kupuješ letenku na poslední chvíli, už může stát několikanásobek té nejlevnější

v tomhle případě je možné, že si dopravce pro sebe nechal víc těch nejlevnějších míst, nebo ten prodejce neměl aktuální informace, nebo taky byla ta nejlevnější varianta zarezervovaná v momentě, kdy ses na to díval poprvé a uvolněná, když jsi to kontroloval u dopravce

cena letenky je daná, prodejce z ní má provizi, nemůže ji prodávat dráž, maximálně ti může naúčtovat nějaký rezervační poplatek navíc, ale to musí jasně a srozumitelně uvést i na svých stránkách

Emefej

Jasně že to je možné.

FiS

No, ono je to trošku složitější. V podstatě je pravda, co píše Hamon. Tu letenku může cestovka prodávat klidně za 50 tis., když najde takové trdlo, které si ji koupí. Na druhou stranu, důvod rozdílu v ceně bývá mnohem prostší. Nízkonákladoví dopravci na svém webu prvotně uvádějí cenu letenky, ke které se ale v průběhu několika kroků, připočítávají nejrůznější poplatky za zavazadla, poplatek za platbu a další pitomosti, které na začátku nevidíš, ale nakonec by jsi je zaplatila stejně. A cenu Ti nakonec změní i kurzový rozdíl, který udělá na jedné letence klidně i 200 Kč. I s tím jsem se už setkal. Cestovka Ti to tak zajistí sama a ty si ušetříš nervy a víš, za kolik to máš. Na výpisu z účtu už Tě pak nečeká žádné překvapení. Ale jinak to může být i o cestovce. Nepíšeš, o kterou cestovku šlo, proto je těžko hodnotit. My už jsme jich vyzkoušeli opravdu velkou spoustu a nakonec používáme postál www.svet-letenek.cz kteří jsou velice slušní. Dokonce nám už i peníze vraceli, když se letenka zlevnila. S tím jsem se doposud nikde jinde nesetkal… 😉

Zdroj: www.svet-letenek.cz