EKSOT123

Je možné přilákat cizí holuby až tak, aby po člověkovi lezli a nebáli se?

Holub skalní, typ městský, pouliční, cizí.
Něco jako zde v Mary Poppins: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XHrRxQVUF­N4#t=73
Před pár lety jsem to totiž viděl v Liberci. Na Fugnerce (nádraží MHD) seděl na lavičce jakýsi chlapík připomínající bezdomovce a po klíně, po ramenou i hlavě mu lezla spousta holubi a nebáli se. Přitom jsem si nevšiml, že by je něčím krmil (aspoň ne tu chvíli, kdy jsem ho pozoroval). Také tam nebyly žádné klece, ve kterých by si holuby přinesl – byli to evidentně divocí měštští holubi. Ani jsem toho borce neviděl nikdy předtím, nebo potom – že by jako na něj byli holubi zvyklí.
Ale je možné, že bydlel poblíž a s těmi holuby se tajně spřáteloval někde na balkóně… Nebo to zařadit spíš do kategorie záhad?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zřejmě to možné je, viděl jsem to v některém filmu ze série Sám doma, kde nějaká bezdomovkyně byla s holuby z Central parku jedna ruka. Domnívám se ale, že si na ni museli na ni nejdřív postupně zvykat. Zrovna včera jsem se zastavil u jednoho městského kosa vedle chodníku, koukal jsem na něj z jednoho metru a taky se vůbec nebál. Možná podle nosa poznal kosa…:-)

Další odpovědi
Drap

Městské holuby naučíš snadno, pokud je budeš pravidelně a s klidem krmit. Postupně si budou zvykat a vědí, že dostanou od tebe něco k snědku. Ve většině měst je však krmení holubů zakázáno. Ve filmu je to snadné, jsou to ochočení zvyklí holubi. Nenaučíš je to ale během pár dnů.

Rokio

Drap: Proč je krmení holubů zakázáno? Holub není krysa, ani potkan.

annas

Rokio,

holubi přenášejí nemoci, jejich trus ničí domy atd.

Pročtěte sii článek v odazu.

http://www.ze­lenezpravy.cz/ho­lubi-dum/

EKSOT123

Kepler, jo, holub a bezdomovec se mohou lehko spřátelit. Navíc věřící může spekulovat i o drobném Božím přispění k takovému sbližování, k útěše bezdomovce.