Avatar uživatele
EKSOT123

Je možné přilákat cizí holuby až tak, aby po člověkovi lezli a nebáli se?

Holub skalní, typ městský, pouliční, cizí.
Něco jako zde v Mary Poppins: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XHrRxQVUF­N4#t=73
Před pár lety jsem to totiž viděl v Liberci. Na Fugnerce (nádraží MHD) seděl na lavičce jakýsi chlapík připomínající bezdomovce a po klíně, po ramenou i hlavě mu lezla spousta holubi a nebáli se. Přitom jsem si nevšiml, že by je něčím krmil (aspoň ne tu chvíli, kdy jsem ho pozoroval). Také tam nebyly žádné klece, ve kterých by si holuby přinesl – byli to evidentně divocí měštští holubi. Ani jsem toho borce neviděl nikdy předtím, nebo potom – že by jako na něj byli holubi zvyklí.
Ale je možné, že bydlel poblíž a s těmi holuby se tajně spřáteloval někde na balkóně… Nebo to zařadit spíš do kategorie záhad?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, paul1, Kepler před 1782 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Zřejmě to možné je, viděl jsem to v některém filmu ze série Sám doma, kde nějaká bezdomovkyně byla s holuby z Central parku jedna ruka. Domnívám se ale, že si na ni museli na ni nejdřív postupně zvykat. Zrovna včera jsem se zastavil u jednoho městského kosa vedle chodníku, koukal jsem na něj z jednoho metru a taky se vůbec nebál. Možná podle nosa poznal kosa…:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Městské holuby naučíš snadno, pokud je budeš pravidelně a s klidem krmit. Postupně si budou zvykat a vědí, že dostanou od tebe něco k snědku. Ve většině měst je však krmení holubů zakázáno. Ve filmu je to snadné, jsou to ochočení zvyklí holubi. Nenaučíš je to ale během pár dnů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Drap: Proč je krmení holubů zakázáno? Holub není krysa, ani potkan.

před 1782 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Rokio,

holubi přenášejí nemoci, jejich trus ničí domy atd.

Pročtěte sii článek v odazu.

http://www.ze­lenezpravy.cz/ho­lubi-dum/

před 1781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Kepler, jo, holub a bezdomovec se mohou lehko spřátelit. Navíc věřící může spekulovat i o drobném Božím přispění k takovému sbližování, k útěše bezdomovce.

před 1782 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek