Yvetta.B

Je možné platit 50.000kč když nemáte trvalé bydliště?

Lidičky, psal mi kamarád, že jeho manželka (od které se odstěhoval) mu odhlásila trvalé bydliště a když si do 7 dnů nenajde nové, musí zaplatit pokutu 50.000.. Je to možné? Děkuji za pomoc
Doplňuji:
Taky tomu moc nerozumim :/ …

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

On se musí dostavit na obecní úřad a pokud nemá kam trvalý pobyt napsat, napíšou mu ho na úřad. Pokud se nedostaví, tak pokutu dostat může.

Pokud ho manželka bez jeho souhlasu odhlásila, tak proběhlo správní řízení, a o tom byl poštou vyrozuměn. O jeho zahájení i ukončení. Je to jeho problém, že si poštu nepřebírá.

Pokud nemá kde poštu přebrat, může si zřídit datovou schránku.

Fyz. osoba může dostat maximální pokutu 50.000kč.

Další odpovědi
cukrar

Yvetto, kamarád neříká přesnou pravdu.
Manželka mu může, za určitých podmínek, nechat úředně zrušit trvalý pobyt, který mu úřad po skončení správního řízení zapíše na současný obecní úřad.

Drap

Nechápu dost dobře, za co má platit pokutu.

Zaibatsu

Kravina, pokud ho nenahlásí, bude ho mít na magistrátě, resp. obci s rozšířenou působností tak, jako ho maj bezďáci.

http://www.mvcr­.cz/clanek/hla­seni-trvaleho-pobytu-996765.aspx

anonym

Jeho manželka mu odhlásila trvalé bydliště?To lze?bez jeho souhlasu?

http://www.na­jemnici.cz/zru­seni-trvaleho-pobytu/
trošku tomu nerotzumím,

postcd

Podle mě není ilegální nemít trvalé bydliště, zde více: http://www.we­blog.rider.cz/ar­ticles/263-uredne-bezdomovcem-trvale-bydliste-proc-ho-mit-a-proc-ne

je možné napsat na místní úřad s rozšířenou působností a zjistit si zda tam mám stále trvalý pobyt, podle mě je také možné že nelze odhlásit trvalý pobyt někomu jinému

Funna

a nedělá si s tebe kamarád srandu a nechce tě nějak využít???…za prvé…manželka ho nemůže jen tak odhlásit…jedině by byl nesvéprávný, nebo nezletilý a ona by byla jeho zákonným zástupcem…
za druhé…a proč by měl platit pokutu?…komu a za co?…a mimo jiné…v zákoně 133/2000 Sb. je – „Změnu místa trvalého pobytu občan ohlásí ohlašovně v místě nového trvalého pobytu. Je-li údaj o místě trvalého pobytu úředně zrušen (§ 12), je místem trvalého pobytu sídlo ohlašovny, v jejímž územním obvodu byl občanovi trvalý pobyt úředně zrušen“…z toho plyne, že i když jsi bezdomovec bez trvalého bydliště, pořád tě někde evidují…

pusinka50

Pravdu má cukrar.
Manželka může požádat o zrušení trvalého bydliště manžela, jestliže na Obecním úřadě sepíše žádost o odhlášení manžela a prohlásí Čestným prohlášením, že manžel u ní již nějakou dobu nebydlí a nemá u ní žádné své osobní věci (oblečení a tak). A když třeba i řekne, že jí manžel ohrožoval a že se ho bojí, vyhoví jí Obecní úřad na tuty.

Když manželka navíc prohlásí, že neví, na jaké adrese se její manžel zdržuje, nemohou ho obeslat s informací o této žádosti manželky (nemůže se tedy manžel odvolat) a toto oznámení Obecní úřad pouze vyvěsí na svou veřejnou vývěsku.

Po 30 dnech Obecní úřad automaticky přepíše manželovo bydliště na Obecní úřad, že by se platila nějaká pokuta, tomu nevěřím. Tvůj kamarád bude mít trvalé bydliště na Obecním úřadě, tam by si měl vyzvedávat ve svém vlastním zájmu i poštu. Nenech se oblbnout.

marci1

Tak to asi možné není. Kolegyně za pomoci dvou svědků – sousedů odhlásila syna, který se v bytě nezdržoval více let a Úřad mu adresu trvalého bydliště převedl na Úřad. Ovšem nevím, jak to probíhalo v případě, který uvádíš.