Limbo

Je možné nějakým způsobem sdílet koupenou e-knihu mezi kolegy v práci?

Potřeboval bych vědět, jestli je možné koupenou naučnou e-knihu sdílet mezi více kolegy v práci, tzn. jestli ji můžou najednou číst na různých zařízeních třeba 4 lidé.
Díky

Odpovědi
Dochy

Můžeš jim ji předčítat.

Jinak záleží na formátu, některé mají a jiné nemají ochranu proti kopírování. Ale téměř jistě půjde o porušení autorských práv.

anonym

To je vlastně docela zajímavý dotaz. U běžné knihy není nic neobvyklého, že ji půjčujete, předáváte z ruky do ruky. Musí ty elektronické putovat z ruky do ruky vždy spolu se čtečkou, nebo je čtečka irelevantní, a pak tedy stačí prostě jen půjčit soubor s knihou a aby byla paralela s půjčením běžné knihy dokonalá, u sebe eknihu po dobu zápujčky vymazat 🙂 To by snad mělo být možné, nic jiného než co se děje u běžně tištěných knih by to totiž nebylo.

Jisté ale je, že pokud soubor zkopíruješ a u sebe nevymažeš, je to ekvivalent kopie bežné knihy pořízené na kopírce nikoliv ekvivalen fyzického přesunu té samé knihy do jiných rukou a to už by jistě autorská práva porušovalo 🙂

led

Nemali by, zakúpením e-knihy ste nadobudli licenčné právo jej zakúpenú verziu vlastniť a čítať, ale nie kopírovať, mimo vlastných potrieb. Ale zakázať je ľahko a kontrolovať ťažko, pokiaľ ich nepredávate.

dubraro

Myslím, že tady platí pravidlo zacházení jako s papírovou knihou. Tedy může číst více lidí, ale ne současně.