Avatar uživatele
Kelt

Je možné nějakým způsobem převést text z knihy do počítače?

Pokud mám knihu, je možné ji naskenovat a pak mám stránky v pdf souboru. Ale je možné využít nějaké zařízení, které by se přiložilo ke knize a text by se zobrazil v nějakém textovém souboru? S textem by šlo pracovat, změna písma, odstavců a pod? Děkuji.

Zajímavá 0 před 188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, je možné převést text z knihy do počítače. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

  1. Skener se softwarem pro optické rozpoznávání znaků (OCR): Musíte nejprve naskenovat stránku pomocí skeneru a poté použít software pro OCR, který převede naskenovaný obraz znaků na textový soubor, se kterým lze dále pracovat. Některé skenery přicházejí s vlastním OCR softwarem. Jde například o Adobe Acrobat, ABBYY FineReader aj.
  2. Aplikace pro rozpoznávání textu na chytrém telefonu: Existuje mnoho mobilních aplikací, které umožňují snímání textu na fyzických dokumentech a převod tohoto textu do editovatelného formátu. Příkladem může být aplikace Adobe Scan nebo Google Lens.
  3. Přenosný rychloskenovací pero nebo čtečka: Jedná se o zařízení, které je možné přetáhnout přes text a zařízení text automaticky digitalizuje. Toto zařízení se obvykle používá pro krátké úryvky textu, ne celé knihy.
  4. Profesionální digitalizační služby: Existují firmy, které poskytují služby digitalizace dokumentů. Tyto společnosti používají vyspělou technologii a mohou převést velké množství textu s vysokou přesností.

Důležité je také poznamenat, že některé knihy mohou být chráněny autorským právem, takže převod knihy do digitálního formátu může být nelegální bez svolení autora nebo vydavatele.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Spousta scannerů umí vytvořit PDF ve kterém je přímo zkopírovatelný text (pokud jim to v nastavení dovolíš). Další možnost je hotové PDF převést s pomocí nějakého OCR nástroje. U mně to umí i mobil, ale je to vopruz – to bys musel stránku po stránce – foťák v mobilu typicky neumí spojit spoustu fotek do jednoho dokumentu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pokiaľ mám zosnímanú knihu v .pdf univerzálnym programom Calibre, ju prenesiem do mnou požadovaného formátu napríklad do wordu, alebo e-knižky, alebo prípadne použitím text_to_audio napríklad *Balabolka ju nechám prehovoriť hlasom človeka.
text Calibre https://www.slu­necnice.cz/sw/ca­libre/
text do audio Balabolka https://www.slu­necnice.cz/sw/ba­labolka/

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek