huxa

Proč linux nepodporuje soubory .exe?

u applu je to pochopitelné-chtějí, aby si lidé kupovali jejich výrobky i software, ale proč je tomu tak na linuxu, který je open source a dle mého by jeho programátoři chtěli, aby pod ním šli aplikace pro windows spouštět. Jedná se tedy tímto o nějaké předcházení virům? nebo by snad je mohl microsoft žalovat či někdo po nich vymáhat peníze? jaké byli jejich pohnutky?

Nejlepší odpověď
Bedy

Protože Linux má úplně jiné jádro, je to prostě úplně něco jiného, jak Windows.
No a právě kvůli tomu vzniklo Wine, který není žádným emulátorem, KdoSiOdJinud!
Wine je totiž zkratkové slovo – Wine is not emulator.
To je to samé, jako kdybyste chtěl, aby aplikace pro Android šly i na Symbianu nebo třeba Windows Phone. Prostě je to úplně jiná struktura, něco jiného.
Kdybych měl jít ještě hloubějc, tak je to to samé, jako kdybyste italovi dal text v ruštině a požádal ho, aby ho přečetl. On ho prostě nepřečte, on tomu nebude rozumět.
Doplňuji:
Twist, kde chodíš na takový výrazy a na takový konspiračky? Linux máš možná i v tvý televizi, satelitu, DVD rekordéru, na drtivé většině serverů jede taky nějaká linuxová distribuce, Linux používají různé tovární stroje nebo třeba jaderné elektrárny.

Takže se prosím kroť s těmi výrazy na adresu Linuxu. Nevíš, o čem mluvíš. A takoví lidé se nazývají blbci, pro tvou informaci. Blbec nejenže neví, že neví, ale dokonce dělá že ví a snaží se to všemi prostředky hlásat – krásná definice blbce od Miloše Zemana (teď přímo knihu Jak jsem se mýlil v politice u sebe nemám, ale snad si tu definici pamatuji dobře).

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

Osobně si myslím, že je to spíše kvůli právě otevřenosti linuxu – programy kompilované do exe už jednoduchým způsobem nedekompiluješ a neprohlídneš si jejich zdrojový kod. Nicméně i *.exe programy můžeš na linuxu spustit – slouží k tomu emulátor wine.

Více o wine: http://wiki.u­buntu.cz/wine
Doplňuji:
chybička :) sry

balca

zkátka je to jiný systém,Mac OS je Unix…má to stejné jádra jak Linux…exe jdou na linuxu spustit akorát je to trochu složitější