Jiří Bohumil

Jak a pomocí jakých aplikací přeložit tištěný manuál v angl. pomocí Google překladače?

Potřebuji přeložit tištěný manuál pro tepelné čerpadlo BKDX50–200I (3580V) (obsahuje i tabulky), z angličtiny do češtiny. Jakým způsobem je to na počítači možné, abych jej nemusel ručně přepisovat. Jde mi o to, zda to jde naskenovat do formátu, ze kterého by to šlo pomocí Google překladače přeložit, případně pomocí nějaké aplikace naskenovaný formát překopírovat (převést) do formátu, se kterým by to na google překladači šlo. Díky za reakce.

Dodatek.
Všem díky za reakce. Vyřešeno. Sehnán odkaz na angl. manuál v orig. .pdf a pomocí PDF Xchange editoru a Google překladače celkem srozumitelně přeloženo. Ještě jednou díky.

Odpovědi
Edison

Naskenovat, prohnat OCR, digitalizovat.

aliendrone

Možností jsou mraky. Já bych se na nějaké instalace a používání dalších softů vykašlal a otevřel PDF dokument třeba ve Firefoxu, nabral bych požadovaný text a vložil do políčka google překladače. (prostě normální metoda „kopírovat/vlo­žit“). :)

Edisonova metoda má nezanedbatelnou výhodu v tom, že když mezi každým krokem uděláš 2 až 3 dřepy, tak vlastně intenzivně SPORTUJEŠ! ;) :D :D

Kepler

Pokud ti to jinak nepůjde, nebo se s tím nebude chtít paplat, zkus si ho objednat zde: https://www.ceske-navody.net/?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=na­vody&utm_conten­t=navody%20obec­ne&utm_term=bkdx50-200i%20manual%20na­vod

Edison

Aliendrone… s elektrikou jsme jak bratr a sestra… Já mám respekt a ona se mě bojí… Nemluvě o tom, že jistě víš, že JÁ jsem vynálezcem elektrického křesla… 😁

Edison

Aliendrone, pokud bude mít text v pdf jako text, tak OCR klidně vynechat a bude fungovat co říkáš. Jenže… většina skenů vyplivne OBRÁZEK. A to i v případě skenování do PDF. Z toho nikam nic nezkopíruješ. Už vůbec ne text… kde by se tam vzal, žejo.

To Keplerova metoda je mnohem spolehlivější a přijatelnější. Jde ale o to, co to je za návod. Starej návod pro obsluhu tramvaje T1 asi na netu nenajdeš.

aliendrone

Eh, ne. Prostě blundr viz komentář dole, no. :)

aliendrone

Edison>>> Já FAKTICKY NEVÍM jak tě přesvědčit, že ta elektrika tě jednou ZABIJE! Pořád říkám – nehraj si s ní, ale panáček nééé… ;) :D :D

Jiří Bohumil

Edison – prosím trochu „polopaticky“. 🙂
Naskenovat – OK, do jakého formátu?
Prohnat OCR – o co jde ? Aplikace?
Digitalizovat – jak ? Aplikace?

aliendrone

Jiří Bohumil>>> OCR aplikace je soft k rozpoznávání písmen z obrázků, knih, novin atd. V případě PDF je scan nošení dříví do lesa, protože v digitalizované formě už obrázek máš, nemáš ho pouze v textovém formátu. OCR soft rozpozná písmena a převede je do nějakého text. formátu (obvykle TXT, RAW, možností jsou mraky a záleží na konkrétní aplikaci, které textové všechny možné formáty podporuje). Ten poslední krok (digitalizace) o které píše Edison už vůbec nechápu – proč digitalizovat zdigitalizovaný výstup OCR softu asi tuší jen on. Ale musíš vzít v úvahu, že to včerejší ohromné množství Voltů, které mu to přišly „vytmavit“ (bo se s nimi nějak nepohodl) mu mohlo řádně promasírovat CNS a z takových elektrošoků se někdy můžeš dostávat i 2dny – pokud stály za to! ;) :D :D

Edison

On ale nemá PDF. Má to v tištěné podobě… Koukej začíst číst dotazy celý, čéče… Digitalizací jsem měl na mysli pochopitelně postup jako celek…

aliendrone

Edison>>> Tywoe, tak fakt nwm jak jsem příšel na to, že to má v pdfku. Možná že to je tou sobotou, možná v tom má prsty Její Excelence led! :)

Ale STEJNĚ tě ta elektrika jednou zabije! ;) :D :D