Kepler

Je možné nainstalovat si vlastní vyzvánění do „hloupého“ telefonu?

Ten chytrý nepotřebuju. Pamatuju se, že bylo možné stáhnout si z netu hafo zvuků, nebo si vytvořit vlastní a nainstalovat si to vlastního telefonu s možností rozdělení do skupin volajících. Přišlo mi docela půvabné, když zaštěkal pes, byl to šéf. Zahudrovala morka, nebo zakdákala slepice: ááá, to je stará…atd. Už jsem nic takového v okolí dlouho neslyšel.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ váš „hlupáčik“ čerpá databázu z nejakého adresára, tak väčšinou možnosť editácie je možná.Pokiaľ dobre pamätám, tak aj do známej tllačítkovej „nokie“ dávnych časov sme nejakým spôsobom vyrábali zvonenia. Ale bolo to v praveku a princíp už veľmi nepamätám a na hľadanie v databáze zvukov, brrr, to chce veľa času a nervov
ale trochu nostalgie Nokia 3310 zvonenie https://www.zo­xee.com/zvone­nie/nokia-3310/1054
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avas­t&ei=aG7oW-DYDYmysQG_yoPo­AQ&q=nokia+3310+zvu­ky&oq=nokia+3310+zvu­ky&gs_l=psy-ab.3..0i22i30k1l2­.6409.9440.0.11795­.6.5.0.1.1.0.230­.768.0j4j1.5.0­....0...1c.1.64­.psy-ab..0.6.752..­.0j0i67k1.0.zt5Uj5NcxY8

Další odpovědi
vas999

Nemám ponětí, ale vzpomněl jsem si, že těm „hloupým“ mobilům jsem říkal normální, protože chytrost jsem považoval za nadstandart a bonus. Teď těm hloupým říkám mobily a těch chytrým minitablety s aplikací telefon, protože jejich původní smysl dosti ustoupil. Nicméně jednu věc si myslím pořád: ať už jim říkáme jakkoli, je to prostě PHP a luxus buxus truxus a stejně jako moudrému Keplerovi mi stačí obyčejný „hloupý“ mobil.

Arne1

  1. dá se do toho telefonu nějak dostat ? Například datovám kabelem, infraportem nebo modrým zubem ?
  2. pokud ano, tak se podívat zda tam není nějaký adresář pro vyzvánění do kterého by se dalo něco nahrát. Formát bych tipoval na MIDI (nejčastější) nebo MP3 (u těch lepších)

Eventueně jesli není někde na Netu návod jak do toho vyzvánění dostat jinak než přes placenou SMS.

aliendrone

Jé, konečně DOTAZ, už jsem to chtěl pro dnešek zabalit. :)

Zajisté, dá se do jakéhokoliv telefnou, jenže jen u těch novějších je to snadné.

K těm hodně starým (s ČB displejem) – potřebuješ přinejmenším datový kabel, někdy ale i jeho obdobu, tzv. servisí kabel a příslušný software (servisní). Ten nainstaluješ do PC a pomocí něj melodii pošleš do firmwaru telefonu. Počítej s tím, že melodie budeš muset překopnout do příslušného formátu telefonem užívaným (myslím, např. kodek AMR apod.) Typicky mluvím o mobilech z období Nokia 6150.

U pozdějších modelů, které už mají datový kabel USB (obvykle mají už foťák a barevný displej) to bývá snadné. Navíc mohou mít i BT, infraporty byly u většiny mobilů nanic (typicky u Nokií nebo Ericssonů), nebyly to plnohodnotné datové jako třeba byly u notebooků.

Podstatné je, že telefon umožní vybrat a přidělit melodii/zvuk vybranému kontaktu. Jak ho dostaneš do telefonu, jestli přes BT nebo USB kabel je vcelku fuk. Počítám, že přes BT to asi nebudeš cpát, leda bys měl BT modul v kompu (obvykle externí v USB portu), takže přes USB kabel. Budeš potřebovat instalační placku (s ovladačem k telfonu, aby widle telefon rozpoznaly, obvykle je na ní i nějaké **** PC Suite, soft k přenosu souborů, zálohování atd.) S tímhle už to bude hračka. Pokud placku nemáš, musíš ji sosnout. Nebo přinejmenším alespoň ty ovladače a použít jiný soft – viz dále. (ale JEDINĚ ze support archivu stránek výrobce, NE odjinud, na tohle VELKÝHO BACHA >>> viry!!)

Dále existují i programy, které umí totéž a MNOHEM LÉPE (např. svého času jsem používal MyPhone Explorer), ale i tady BACHA! Nyní bývají jejich poslední verze dost často zavirované přímo výrobci!

Víš, jak jsi starej, tak jsi KEPLER, protože kdybys NAPSAL ROVNOU konkrétní značku/typ, tak by se to dalo napsat podrobněji/přes­něji, možná i na míru přesně!! Takhle máš jen obecné kecy! ;) :D :D

Keplere, dělají se i NOVÉ „hloupé“ telefony https://mobil­.idnes.cz/nokia-3310-predstaveni-0r0-/mob_nokia.as­px?c=A170226_231324_mob_­nokia_jm no neber to za 1200–1400Kč.

Edison

U některých to možné bylo.

Gestas

Pamatuju si, že moje stará tlačítková Nokia umožňovala si složitsvůj vlastní tón , nebo si vybrat z těch, co už tam byly. Rvát vlastní jsem tam nezkoušel.