Complex

Je možné nainstalovat poslední verze ovladačů pro grafické karty od Ati či Nvidia ve Windows XP či už vypršela podpora?

Myslím tím jestli třeba od nějaké verze ovladačů jestli nepřestala fungovat podpora staršího operačního systému Windows XP?

Odpovědi
autacek

Jako chceš montovat brzdy na Oktávku na Favorit? Možná to není úplně nejlepší příklad, ale zhruba tak nejnázornější. Obávám se, že Škodovka již náhradní díly na tak stará auta nevyrábí. Musíš tedy hledat u výrobce daného zařízení a případně můžeš mít štěstí, že to bude pasovat.

anonym

To záleží na grafické kartě pro kterou ovladač hledáš a na výrobci jakou verzi ovladače ve verzi pro Windows XP nabízí …

Budu předpokládat že máš buď nVidia GeForce nebo nějakou grafiku AMD/ATI v tom prvním případě najdeš poslední XP ovladače zde https://www.nvi­dia.com/downlo­ad/index.aspx stačí v roletkách vybrat konkrétní typ grafiky, který bohužel neuvádíš a z roletky operačních systémů vybrat právě windows xp.

Pokud máš grafiku AMD/ATI výrobce tam bude hledání ovladače trochu komplikovanější. Zkuste slunečnici https://www.sta­huj.cz/utility_a_os­tatni/ovladace/a­ti-catalyst/verze/?g[hledano]= jde je ale poslední verze z 09/2013 ..

Vůbec nejrozumnější by ale mohlo být (pokud nechcete platit za upgrade) hodit tam místo windows xp poslední verzi Ubuntu Linux, pro ten seženete nejnovější ovladače pro kteroukoliv grafiku (instalují se přímo s instalací systému automaticky se pak u aktualizují) a budete mít mnohem vyřešeno zabezpečení svého počítače v prostředí internetu než se starými windows xp … viz www.ubuntu.cz , pro linux dnes existuje už i herní platforma STEAM a na ní je pro něj k dispozici několik tisíc her a dalších pár tisíc ji lze spustit v režimu kompatibility SteamPlay a to i pokud přímou podporu nemají. Dá se říci že už je dnes linux i herní platformou.

elkon

U každého ovladače je popsáno, k čemu se hodí.