jsemjá

Je možné mít alergii na nůž?

Přejel jsem si rybičkou po noze a teď mě to hrozně svědí a mám tam pupínky. Je možné, že na ten druh kovu mám alergii?

Odpovědi
led

Nemusí byť na príčine samotný kov, ale ten „sajrajt“, čo bol na čepeli.

Nabudúce, keď použijete nôž, myslite na možné zdravotné následky.

da ny

Pokud byla čepel nože čistá, je to možné.
Na kvalitní ocel bývá zřídka alergická reakce (to nebude případ „rybičky“).
Záleží na složení slitiny.
Já jsem např. alergická na kobalt. To býval v původním povolání problém,
při vypracovávání chromkobaltové slitiny u kovových konstrukcí, sketetů a spon,
během zhotovování částečných snímacích protéz.

Rokio

Existují lidé s alergií na kov.

V tvém případě bych to spíše viděl pravděpodobně na alergii ze sajrajtu, který byl na tom noži.