Kepler

Je možné koupit si vlastní ostrov a založit si na něm vlastní stát? Nebo koupit jiný kousek země?

Nejlepší odpověď
annas

1. . Ostrov si můžete koupit.

CHCETE VLASTNÍ OSTROV? 5 EVROPSKÝCH OSTROVŮ NA PRODEJ.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=kde+koupit+os­trov&oq=kde+kou­pit+ostrov&aq­s=chrome..69i57­.20957j0j4&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

2. Návod: 4 a více kroků, jak založit svůj vlastní stát
https://www.fi­nance.cz/495222-zalozeni-statu/

Další odpovědi
zjentek

Tak možné by to určitě bylo. Když o tom nebude nikdo vědět…

Představ si, že o drtivý většině čehokoli, co za život spácháme, prakticky nikdo vlastně ani neví.

A co bych na takovým ostrově asi tak dělal. Neposlouchal ničí rozkazy a nařízení. Ale to můžu i v ČR, když jsem dostatečně chytrej. Nesmím se ovšem cpát moc vysoko. protože tam logicky nade mnou vždy někdo bude. VŽDY NĚKDO. A když ne nikdo, z koho bych měl mít lufta, tak tam stejně bude ten ubohý volič.

Drap

Ano, je to možné. Ovšem s uznáním státu to bude spíše v teoretické rovině.

Kazatel

Území na naší planetě už jsou rozebrána a každé má svého pána. Ale ostrov, pokud máš ve svém 1+kk dostatek financí, si pochopitelně koupit můžeš.

Disraeli

Ostrov si můžeš koupit, ale každý ostrov spadá pod nějaký stát (asi stejné jako když si koupíš nemovitosti, pozemky,… jsou tvoje – ale v tom daném státu, pod který spadají. Mj. pod jeho území a hlavně jeho zákony a moc). Možnost odkoupení celého státního území zde taky je (je to jeden ze způsobů nabytí cizího území, legální cestou). Ale musel bys to dohodnout s tím státem a počítat s tím, že kupní cena by byla pořádně velká (mnohonásobně dražší, něž kupní cena ostova – do soobního vlastnictví).
Třeba Američané mnoho svých států nebo části jejich území odkoupili: Louisiana, Arizona, Florida, Aljaška,… ale samozřejmě nejen kupovali, ale též anektovali, obsazovali, vydírali, svrhli tamní vlády, provedli převraty nebo vyhráli válku a na zákaldě vítězství jim bylo „přiřčeno“ konkrétní území (tamto byly jen příklady, že TAKY i kupovali). Zde máš území, které USA nabyly: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/United_Sta­tes_territori­al_acquisition­s_table

Tady jsou další příklady, kdy od sebe různé státy vzájemně skupovaly území (seznam není kompletní, takových bylo víc a třeba i ve starověku, který tam vůbec zahrnut není): https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_te­rritory_purcha­sed_by_a_sove­reign_nation_from_a­nother_sovere­ign_nation
V tvém případě by se samozřejmě jednalo zároveň o založení zcela nového státu, ale to už je jen další detail.

paul1

Nějaké ostrovy odprodávalo a možná ještě i odprodává Řecko.

Marty Koller

Keplere proč si píšeš sám se s sebou kazatel je tvůj druhý profil

Disraeli

Aby to nebylo pro ostatní zavádějíci, doplním: koupit si ostrov, prostě do osobního vlastnictví je velmi běžné… každý stát, který má více ostovů a nabízí mnohé z nich k prodeji, či k pronájmu. A to je velmi časté (koupíš za pár málo milonů až po miliardy) a takových koupí bylo v historii opravdu velmi a dějí se neustále (sourkomý ostrov není žádná rarita). Ale to rozhodně není totéž, jako odkoupit celé státní území (to je ve stomiliardách a bilionech… příjde na to. A rozhodně nejsou v nabídce, to se musí sjednat, dohodnout, vymezit, prodiskutovat a pěkně mastně zaplatit).
Pokud si v Česku nebo třeba Norsku koupíš dům, tak si taky neodkoupíš celé území, pořád budeš mít dům v Norsku, na jeho území, pod jeho zákony, mocí, dohledem, ochranou, policií, daněmi,… Totéž s ostrovem, pokud si koupíš nějaký norský ostrov, pořád je to ostrov Norského království, kam spadá (i když je tvůj – jako třeba ten dům)… a nabídky prodejů ostrovů je všude dost, ale není v tom rozdíl, jako když si třeba v Česku koupíš dům a pozemky. Pořád to patří Česku a spadí to pod něj. Odkoupení území je o něčem jiném.

Disraeli

Teď ještě otázka úhlu pohledu a prostě jak to bereš a co vnímáš pod „koupí“. Protože teoreticky si můžeš koupit i celý stát. Přímo i nepřímo.
Zbytek je otázka způsobu a ceny.
Ani území, ale ani státy nejsou nic trvalého, stálého, neměnného. Člověk, stát, vláda/vlády, území, národ, kultura, tradice,… to vše je vývoj/změna.

Kepler

Kazatel: omyl! Celá Antarktida nepatří žádnému státu. Teda že bych zrovna tam chtěl bydlet, to zase ne… 😢

Kazatel

Ale Keplere, dobře víš, že tak to není a ani tam si nic zabrat nemůžeš.