kimikono

Je možné hrát s mojí výškou 163 cm volejbal?

Ahojky, je mi 14 a chtěla bych hrála volejbal. Jen mám 163 cm, což je asi málo. Zkoušela jsem ve škole hrát a nejvíc mi jdou příjmy, smeče. Problém mi dělá blokování a podání. Má smysl se přidat do týmu, co je u nás ve škole, nebo se na to mám radši vykašlat? Jinak asi bych chtěla hrát na pozici libera.

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak jsem četl, že v NBA se kdysi umístil na předním místě člověk, který měl podobnou výšku. Můžeš třeba růst a pokud posílíš nohy tak, že budeš mít vysoký výskok, máš dokonce výhodu. A zkus se přihlásit v nejbližším oddíle.
.

Další odpovědi
Dochy

Můj názor: V profi volejbalu se asi neuživíš. U rekreačního a kondičního to ale není problém a důležité je jen jestli Tě to baví. A pokud Tě to opravdu baví a máš k tomu i další předpoklady, tak se možná dá hrát závodně i s touto výškou.

Navíc ve 14 pravděpodobně nemáš ani ten růst ještě ukončený. Tak jdi do toho a uvidíš jak se to vyvrbí.