xiperio

Je možné, aby obránce pouhým dotykem, jedním prstem, zneškodnil útočníka? (agresora)?

Kdysi jsem to viděl v televizi. A nevím ,jestli je to nějaká východní technika bojového umění nebo to byl pouze filmový trik.

Odpovědi
PepasAvalonu

Oko, krk. A když ne pouze prstem, tak jeden speciální hmat – úder do hrudi – zastaví srdce.
Kop do rozkroku nebo úder pěstí do břicha je taky jeden rychlý dotyk. ;) A taky větší úder do hlavy, nejlíp zezadu nebo shora.
Tím útočníka zneškodníš.
Jinak existuje několik speciálních chvatů v různých bojových uměních zaměřené na nějaké body na těle. Ty protivníka můžou vyřadit, zneškodnit nebo zabít.

autacek

Tak určitě. Jedním prstem na spoušti naprosto bez problémů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

To, vím že úder je taky jedním prstem. Ale viděl jsem jak pouze přiložil prst někde na boku v oblasti žeber a útočník šek k zemi, nebo přiložil prst lehce na tvář a taky hned ležel. Něco podobného předváděl jeden v pořadu " Zázraky přírody". Chodí to v sobotu večer na ČT1. Uvádí to Maroš Kramár. Šlo to někdy tento rok, ale nemůžu ten konkrétní díl v archívu najít. Kdyby někdo vědě,l kdy to vysílali?