germinl

Je možné, aby by se členové příštích civilizací v budoucnu rozhodli spustit simulaci svých předků?

Pokud budeme předpokládat pokračující vývoj v oblasti virtuální reality a výkonu počítačů, pak se například všechny hry jednou stanou neodlišitelné od reality a při současném tempu vývoje umělé inteligence se brzy lidé dostanou do jejího stínu.

Odpovědi
CTTON

Už v této simulaci klidně můžeš být, akorát to nemáš šanci poznat, pravděpodobně by tě po.smrti čekaly nekonečna muka, naštěstí podle nejnovějších vědeckých poznatků taková simulace sice možná je ale na simulování několika stovek milionů atomů by bylo potřeba tolik výkonu co není ani v celém znamém vesmíru