Avatar uživatele
salsa verde

Je možné aby bez mého vědomí na mně někdo přepsal plynoměr?

Doplňuji:
Ptám se protže dnes mi přišla sms o tom že dlužím za plyn 480 kč a ať to pošlu na účet…atd. Nikdy jsem na sebe na udané adrese neměla plyn přihlášený!! Snažila jsem se něco o tel čísle zjistit a podařilo se jen to že více lidí s tímto číslem už přišlo do styku – také po nich někdo chtěl splatit neexistující dluh. Pro zajímavost: +420736355011. Máte někdo podobnou zkušenost? Nechat to plavat? Hlásit policii?…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, iceT, johana 56, hanulka11, hanny 2, Damiana před 4309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kemo

Ano,možné to bohužel je.
Pokud dotyčný,na kterého je napsán plynoměr zná vaše iniciály (stačí jméno,příjmení,da­tum narození,trvalé bydliště) a číslo SIPA nebo zkrátka účtu kde se mají odečítat peníze. Poté pochopitelně musí sfalšovat váš podpis. A to je vše.
Doplňuji:
Já bych to neřešil. Z 95% se bude jednat o podvod. Je nesmysl,aby upomínku na dluh posílali přes sms. To se posílá výhradně písemně.
BTW: bylo v sms také napsáno o jakého dodavatele plynu se jedná u kterého máte údajný dluh? Pokud ano,tak zavolejte na iformační linku tohoto dodavatele a tam se zeptejte o co gou.
Pokud vám v sms jenom napsali že máte dluh u plynu tolik a tolik,peníze pošlite tam a tam tak na to vůbec nereagujte.

Upravil/a: kemo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Plynoměr je vázám na smlouvu s distributorem pynu. Pozor, distributor plynu nemusí být zároveň dodavatel.
Doplňuji:
Distributor je vždy RWE nebo EON. Dodavatel ale může být jakákoliv jiná firma která se prodejem plynu zabývá.
Takže k tomu aby na Vás někdo přepsal plynoměr je třeba uzavření nové smlouvy o distribuci plynu a zrušení stávající.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Myslím že ne, jedině snad nějakou levotou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

V životě jsem nedostala sms zprávu,že dlužím za plyn!Pokud Ti nepřišla žádná faktura,tak se z Tebe někdo snaží vylákat peníze.Nahlásila bych to policii!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Nemělo by to být možné. I když u nás je možné vše . Dcera měla problém v plynárně jen se změnou jména a musela tam jít 2× a ty to máš .....ani jsi tam nemusela?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

salsa,
samozřejmě že je to možné. Proč by to nešlo? Chcete přesný popis?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

To je blbost.
Pokud bys dlužila za plyn, měla bys dostat upomínku od té dodavatelské firmy. Písemnou.
Na pouhou SMS bych nereagovala.
Spíše na to upozornit dodavatele plynu, protože je tímto svým způsobem poškozuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Podpis na smlouvě je jednodušší sfalšovat stačí chvíli tréninku.

Zfalšovat digitální podpis elektronický už dá víc práce, protože známý je jen VEŘEJNÝ klíč, který pouze ověří, že jste to podepsala ty svým SOUKROMÝM klíčem – je to ještě trochu složitější.

Nejlepší by bylo kdyby byl zákon, že se musí smlouva přečíst před kamerou.
Podle ěm by to problém nebyl webcam má dnes každý notebook/tablet či každý lepší mobil.

Zfalšovat videozáznam to je ještě větší práce než s tím e-podpisem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek