Klára1111

Můžu se odstěhovat od rodičů, když je mi 17 a mám dokončenou školu?

Je mi 17, mám ukončené studium a jsem vedena na úřadu práce a chci se odstěhovat od rodičů, protože se tam necítím dobře
Necítím se tam dobře, protože matka pije a otec ten také a několikrát mě napadl a v posledních měsících mě neustále informuje o tom, že jsem u ní doma a těší se až se odstěhuji ale až mi bude 18. Dokonce práci jsem měla najítou a měla jsem tam jít ale matka mi řekla, že budu prostě doma, tudíž mi řekli, že nemám už chodit. Bydlení mám sehnané u kamarádky. 18 mi bude za dva měsíce ale opravdu se to už nedá vydržet. Mohu se tedy odstěhovat?

Nejlepší odpověď
Filip84

V principu ano, ale musíš se obrátit na OSPOD, protože v opačném případě by Tě rodičové mohli nechat hledat policií, a nebo si i pro Tebe, k té kamarádce, s policií dojít, ta by překonala případný odpor a předala by Tě rodičům.

Ono je to úplně zbytečné tady nějak dopodrobna probírat, prostě se obrať na OSPOD, oni Ti řeknou, co a jak. Bez nich to nepůjde.

elkon

Pokud bys nevěděla, OSPOD – Orgán sociálně – právní ochrany dětí.