Sofianna

Je mi 14 let a nemám peníze na veterináře

Dobrý den , je mi 14 a můj králíček dostává záchvaty, z ničeho nic začne mít křeče , neudrží se na nohou , třepe sebou , tohle se už párkrát stalo ale včera to bylo horší , jelikož mi je 14 tak si nemohu vydělávat a nemám peníze na veterináře, a bohužel mini rodiče mi to nezaplatí , prosím poraďte mi , nevím co mám dělat .

Odpovědi
elkon

Když ti rodiče dovolili králíka, tak se musí postarat. Nebo řekni dědovi a babi.

Čecho_slovák

Vypadá to na epilepsii. Pokud má takové záchvaty jednou za dva měsíce a déle, není potřeba medikace.

Zdroj: Vyjádření MVDr. který na epilepsii vyšetřoval mého pejska.

zjentek

Popros kohokoli ve tvém okolí, ať ti se situací pomůže. Já nemohu. Poptávej v okolí, někoho soucitného tam určitě najdeš, to se klidně vsadím! Co třeba rodiče kamarádů? Vždy tam budou rozumní a nerozumní lidé, od dětí až po dospělé. Zkus ty kámoše, kámošky a jejich rodiče. PŘEDEVŠÍM se s vyslyšením pomoci VYHNI TĚM SVÝM, protože tito lidé (neplatiči) ti jedno řeknou a druhé udělají. V praxi to znamená, že ti slíbí (nalžou), že se o králíčka postarají, pak ho nechají „uspat“ a tobě sdělí, že nebyla jiná možnost. Hele, co se týká placení, tak v téhle zemi/ČRdeli nevěř nikomu, včetně rodičů, protože tě pravděpodobně stejně podrazí a udělají co je pro ně ekonomicky výhodnější, jako jsem popsal. Udělají to. Pokud z nich necítíš nijakou lásku k tvému králíčkovi( potažmo i tobě, neboť on je teď TVOU SOUČÁSTÍ), vyhni se jim v této záležitosti VELIKÝM OBLOUKEM a zachraň život- vezmi králíka k veterináři, ať poradí! Věř, někdo ti na to přispěje! Věř a běž! Žádej po cizích rodičích radu, přesně jako tady na poradně! Vyjde ti to. Hodně štěstí. (;

Dokázat správně „somrovat“ je pozitivní vlastnost, nikoli negativní. Jen nesmí býti zneužito. Hlavně nečti rady zdejších pragmatiků, nebo si uděláš ze života peklo a taky každému, kdo se v takovém životě objeví. BTW, na somrování stojí všechny příspěvkové organizace a podobné, včetně státních (i když zde je somrování zneužito tedy KRUTĚ) );

Filip84

Dělej si co chceš, my za tebe veterinu platit nebudeme. Rodiče jsou na počuni, protože buďto ti neměli králíka povolit, nebo to mají zaplatit.

Co jako s tím má kdo dělat?

Nejlépe dát králíka někomu, kdo se o něj bude řádně starat, tj. zaplatí i veterináře.