marci1

Je metro v Moskvě skutečně tak krásné? 🙂

Ještě jsem v Moskvě nebyla, ale připadá mi opravdu krásné.
http://jpeg.cz/i­mages/2016/04/­24/fK10I.jpg

Nejlepší odpověď
kapka

No, já tam byla, první se mi vždycky vybaví ty honosné lustry. Ty mě překvapily. Pak si pamatuji, že dole na konci eskalátorů byla taková budka, asi pro nějakého hlídače. Vstup byl na plastový žeton. Tenkrát, ted to muze byt jinak.
Nevím no, prostě metro (s lustrama), akorát mnohem větší, než v Praze, podstatně více tras. Mně se pražské metro líbí. Asi i víc. :)

Další odpovědi
annas

V Moskvě jsem poprvé v životě jela metrem, nepamatuji si, v kterém to bylo roce..

Typicky ruská výzdoba, řekla bych až přezdobené, ale honosné, některé stanice vypadají jako paláce. Takže dnes jde určitě o pamětihodnost.

Co se mně líbilo, bylo to, že centrem vede tzv. kruhové metro, z něhož se dá vstoupit na další linky.,takže se nemusí tolik jezdit po schodech. Uvědomuji si, že často vedou trasy i nad zemi.

Fotografie plánku metra
https://www.go­ogle.cz/search?q=pl%C3%A­1nek+metra+mos­kva&tbm=isch&im­gil=NAyOxEdHs2JP7M%253A­%253B5VrLIlVa­OoJAoM%253Bhttp%­25253A%25252F%25252Ftran­ssibirskamagis­trala.cz%25252Fmos­kva_plan_metra­.html&source=i­u&pf=m&fir=NA­yOxEdHs2JP7M%253A­%252C5VrLIlVa­OoJAoM%252C_&us­g=__1WCsq97F2PUz7ZxjbfKW­EVs4QHs%3D&biw­=1112&bih=866&ved=0a­hUKEwie9JCw6af­MAhVkG5oKHdbHClo­QyjcIQw&ei=jgUd­V571COS26ATWj6vQBQ#im­grc=NAyOxEdHs2JP7M%3A

Kepler

Já jsem tam teda taky nikdy nebyl, ale podle fotek to vypadá krásně, i když jen historizující, okázalé až kýčovité. Hlavním motivem bylo ohromit svět sovětskými výdobytky socialismu. Jsem ale přesvědčen, že většina stanic tak bohatou výzdobu nemá.

led

Treba si v prvom rade uvedomiť, že pojem krása je závislý na uhlu pohľadu jednotlivca i spoločnosti v danej dobe.
Moskovské metro muselo splniť 3 základné podmienky
1 – prepraviť čo najrýchlejšie veľké množstvo cestujúcich (nielen civilných, ale aj vojakov) z bodu A do bodu B – možnosť nasadenia viac vlakov
2 – poskytnúť bezpečný úkryt pre veľké množstvo ľudí a techniky v prípade ohrozenia – veľké priestory, hĺbka, posilnená konštrukcia skrytá pod výzdobou
3 – svojou výzdobou byť umeleckým výkladom úspechov sovietskeho socializmu

Ak pozriete na historiu moskovského metra, všetky 3 podmienky splnilo
Výzdoba tohto metra je v štýle nastupujúceho socialistického realizmu s pozostatkami cárskej pompéznosti.
Ano, metro v Moskve je skutočne krásne… Nestranný človek pri vstupe do Moskovského metra je oslnený výzdobou, to je jej cieľ a prehliadne iné nežiadúce nedostatky.

Pri porovnávaní architektúry a výzdoby Pražského metra a Moskovského metra traba brať do úvahu aj dobu ich vzniku a úlohu technického designu v architektúre v danej dobe. Pražské metro pôsobí svojou výzdobou zameranou na technológie architektúry vo jednoduchých triezvych farbách v kontraste na barokoidnú krýštáľovozlatú výzdobu Moskovského metra.

Drap

Je to už mnoho let, co jsem ho viděl. Líbilo se mi. Zdálo se mi tam tenkrát vše neskutečně velké.

anonym

mě osobně to krásné nepřipadá ani trochu. metro beru jako moderní věc i když už je v provozu několik desítek let a proto na mě lépe působí futuristický design. tohle metro je ruské na první pohled

kamila2658

Byla jsem tam před rokem a musím říct, že po metru v Praze je to opravdu něco :D Rozhodně cesta do Ruska stojí za to, obzvlášt v této situace kdy Rubl spadnul. Nezapomeňte ale na vízum! Já jsem dělala zde https://www.rusko-viza.cz/elektro­nicke-vizum/