Avatar uživatele
jirka F

Je maturita nějak extrémně těžká?

Kamarád se mě dnes ptal jestli je dobrý nápad když si po výučním listě chce jít na 2 roky na nástavbu a poté na maturitu.Mě se ptal jestli je to pro něho dobrý nápad a co si o tom myslím já.Tak jsem mu řekl že to záleží na něm,ale ať se raději spokojí s výučním listem že maturita je prý podle legend a pověstí extrémně těžká. Souhlasíte se mnou měl by se spokojit s výučním listem nebo jít na nástavbu a pak na maturitu.

zdroj obrázku:https://pixaba­y.com/cs/d%C3­%BDn%C4%9B-p%C3%A1lky-noc-stra%C5%A1idel­n%C3%A9-tma-988231/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2051 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Odpoveď byla označena jako užitečná

Není to těžké. Jen to vyžaduje jisté úsilí spočívající v přítomnosti u výuky tělem i duchem a zapamatování si dostatečné části učiva. Velkou výhodou je i schopnost přečíst a pochopit delší text. Ta se dá cvičit čtením v podstatě jakýchkoli knih.

Neznáme tvého kamaráda, takže nedokážeme posoudit, nakolik je vemenoidní. Jestli ale na základce neměl zásadní problémy s matematikou, češtinou vč. literatury nebo cizím jazykem, není důvodu se maturitního oboru obávat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jak kde a jak pro koho. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Jestli se kamarád na to cítí, klidně ať do toho jde. Mít maturitu má své výhody, hlavně v pracovním uplatnění. Ty 2 roky navíc za to určitě stojí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

A já jsem si myslela, že si kamarádi navzájem přejí to nejlepší,
že jeden druhého podpoří i v rozhodnutí o problému, na který má
jiný názor.

Proč by Se Váš kamarád neměl pokusit absolvovat nástavbu
a složit maturitu? S výučním listem + maturitním vysvědčením
bude mít v profesním životě více možností než jen s jedním.

Maturita těžká není. A jestli jste dobrý kamarád,
neměl byste svému kamarádovi jeho záměr vymlouvat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Těžká… jak pro koho. Mně spíš přijde mnohem horší to divadlo kolem náročnosti. Má to být jednotný systém. Jenže kvůli rovnostářství mají mít všichni právo maturitu složit. Tak se holt přizpůsobuje a přizpůsobuje… a význam maturity tím klesá a klesá. Místo toho, aby maturita oddělila zrno od plev.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Každý jedinec je jiný. Pro někoho je extrémně lehká a zvládne ji bez učení, pro někoho je těžká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Lze předpokládat, ževna gymplu bude náročnější (většinou to je příprava na VŠ), než na některé odborné škole.
Za sebe mohu konstatovat, že extra náročná není. Nelze se ale na ni připravovat 14 dní předem.
Co je jisté, že při vyplňování papírů do jakéhokoliv zaměstnání je mnohem lepší zaškrtnout políčko s dosaženým úplným středoškolským vzděláním.
Některé pracovní pozice ( a je jich stále víc) maturitu vyžadují.
Pokud na to hlava stačí, je velká škoda SŠ nevystudovat. To udělá jen ten, kdo na to nemá.

A určitě se středošolské vzdělání vyplatí, i když nebudeš zaměstnanec a budeš mít vlastní byznys nebo firmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podle mě je středně těžká.

Jestliže má kamarád IQ 85+, je zdravý a přiměřeně se učí, tak nevidím důvod, proč by maturitu neměl udělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak niekto dobre ovláda preberanú látku, nemá sa čoho báť. To len „študentské povesti“ strašia žiakov pred maturami. Dôležité je presvedčiť komisiu svojim kľudom a radosťou v očiach, že to, čo počujú, alebo čítajú od vás počas odpovedí, je to správne a prípadná chyba je v učebniciach. Dôležite je nebáť sa, to môžte až po odchode zo skúšky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Už si nevpomínám, je to téměř půl století.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Těžká je jak pro koho, ale je pravda, že nejnižší úspěšnost (někde i méně než 50 %) je při maturitách na zmíněných nadstavbových oborech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Usoman

Pro člověka, který měl na základce jen jednou pár trojek jinak dvojkař a jedničkář pak v pohodě zvládne střední školu a maturitu. Jo, když tam jde blb, co už měl na základce samé čtyřky, tak ten se tam neudrží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

Závěrem:Rokio IQ je nějaké možná třeba,ale podle mě by například LMR ještě maturitu udělal.Znal jsem na střední škole jednu holku která měla LMR a maturitu dala a i pan ředitel jí dodnes obdivuje.Ono také když má člověk nějakou motivaci k tomu dát maturitní obor tak ho dá.Konec tečka odpovědím nahoře uzavírám otázku.

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Rokio, dala jsem vám bode nedopatřením. Četla jsem jen první část odpovědi, že je maturita středně těžka.

Druhá část je nešťastně formulovaná.

před 2050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Usoman, váš názor o kvalite znalostí podľa známok je jeden veľký omyl. Považujem známky len za informatívne, nie za dôkaz skutočných znalostí. Poznám štvorkára z matematiky v 8. a 9. triede, ktorý sa po rokoch dozvedel, že táto škola ho doporučovala na matematickú fakultu.
Treba brať do úvahy aj fakt, že známy výtečník s vyznamenaním, ľahko prechádzajúci z ročníka do ročníka môže práve pre túto ľahkosť a podcenenie náročnosti vyššieho učeniav praxi štúdia na stredných a vysokých školách hlboko zaostať za skoro prepadajúcim flákačom zo ZDŠ, ktorý počas svojej prípravy na život našiel svoj cieľ.
Opýtali ste sa niekedy starších školákov, čo chcú od svojho života a ako to chcú dosiahnúť?

před 2050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Rokio,

proč do toho taháš IQ a zdraví? Podle tebe by vozíčkář nesložil maturitu?
Podle mne ano a možná s větším efektem, než někteří abiturienti, kteří po maturitě nedokončili učení…

před 2051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

ivzez: Mám jen přerušené studium (učení). Nějaké minimální IQ je potřeba na zvládnutí maturity (retardovaní ji neudělají) a člověk nesmí podle mého názoru trpět vážnou nemocí, aby získal úplné střední odborné vzdělání. Jinak jsem se trochu mýlil. Vozíčkář maturitu zvládne.

před 2049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Rokio, pěkné nesmysly. Ani IQ, ani zdraví ba dokonce ani to, jestli se člověk učí nemá na schopnosti udělat maturitu prakticky žádný vliv. Já se třeba neučil celou školní docházku a odmaturoval jsem bez větších problémů. A to byly ještě opravdu státní maturity. A že by ne zcela zdravý člověk nemohl udělat maturitu? Bohapustý nesmysl. A IQ? Pokud nemá IQ tykve, reaguje na světlo a rozlišuje zvuky… pak to opravdu zase tak zásadní vliv nemá.

před 2051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Myslím tak všeobecně.

před 2051 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

No právě.. Tak všeobecně.. těžká.. jak, pro koho.

před 2051 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek