Avatar uživatele
Registrovaný

S jakým objemem znalostí lze úspěšně složit maturitu?

Mám špatnou paměť na delší texty (a neumím moc používat ve stresu vlastní slova a takzvaně "okecávat"), takže jsem si zkrátila veškerá témata na maximálně 2 A4 stránky psané na počítači malým písmem. Učím se pečlivě už od září. Když budu mluvit pomalu a vzpomenu si na většinu toho, co jsem se naučila, jsem schopná mluvit samostatně cca 10 minut. Myslíte, že když pak nebudu vědět odpovědi na otázky a v podstatě nic dalšího neřeknu, že projdu alespoň na tu čtyřku?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Věř, že není důležité, jestli ses učila před maturitou tak, jak píšeš, ale co všechno Ti utkvělo v paměti za celou dosavadní školní docházku. Pak pomáhá z toho být schopen vyvozovat to, co v paměti neutkvělo, ono to vypluje samo. Jediný, co to chce nebýt líný ne si vzpomenout, ale přemýšlet.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Samozařejmě určité znalosti mít musíte. Nevím, jak máte formulované otázky např., z CJL., kde je potřeba mluvit.

Zpravidla jde o část jazykovou, literární a četbu. Mluvnice se "okecat" nedá, je třeba ji znát. O spisovateli je tdůlžité vědět to základní . obodbí, umělecký směr, případně nějaké dílo. Dá se vyjít io z četby.

Vy znáte svého vyučujícího, jakým způsobem zkouší., Důležité je přemýšlet,. znát návaznost, vazby mezi autory,. uměleckými směry.

Projděte si všechny otázky, zamysltete se nad těmi, které se vám zdají nejtěžší. Ča získáte i tím, když začíná zkoušení, že jste si vytáhla otázku tu a tu, tím se rozmluvíte a´ pokračujete ... ale záleží na zkoušejícím. Mluvte pomalu ...

Čtvr hodina rychle uběhne, pokud něco víte, učitel vám může pomoct formou otázek. Ale uvědomte si, kolik lidí složilo maturitu,.

Ale nic by nemělo být zadarmo.


Avatar uživatele
Bronzový

Je to tak, jak píše Edison. Pokud ses aspoň trochu učila průběžně, dopadne to.
Profesoři nemají zájem na tom, abys neprošla, ale nějaké znalosti mít musíš.
Když nebudš vědět, a oni ví, že se orientuješ a něco víš, napoví ti, aby ses chytla.
Buď v klidu.


Avatar uživatele
Zlatý

Já jsem slyšel, ale je to hodně dávno a nevím, jestli by to prošlo i tobě, tak že u nás na gymplu nějaká holka prošla s tím, že se z češtiny nadrtila jednu otázku, vytáhla si samozřejmě něco úplně jiného, ale místo toho odvykládala tu svoji naučenou a za odklon od otázky tedy místo jedničky dostala čtyřku. Říkala nám to naše češtinářka, takže se to určitě stalo, ale jestli je to obecná možnost, jak toto řešit, to ti fakt nepovím, raději bych na to moc nespoléhal.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Lamalam

Špatná paměť na delší texty v řadě předmětů nevadí. Já jsem mj. maturovala z fyziky a chemie a tam jsem si pamatovat nějaké texty vůbec nepotřebovala. V těchto oborech je nutné pochopit, nikoliv se něco učit nazpaměť.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3088
Zlatý Drap 2081
Zlatý quentos 1326
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 703
Zlatý mosoj 683
Zlatý marci1 627
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 505

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.