Marta077

Je loterie, např. Sazka, podvod?

Jaký máte názor? I kdyby to podvod byl, tak EuroJackpot je už něco odlišeného, je to přece evropská soutěž.

Nejlepší odpověď
Schluker

Neni to podvod, je to hazard :)

Další odpovědi
Midas

Je to podvod v tom smyslu, že šance na vyhrátí (větší sumy) jsou velmi mizivé a že se z Vás stane boháč díky sazkám, je ještě míň pravděpodobné, než že Vás zasáhne blesk (vážně). Jediný, kdo opravdu vydělává, jsou ty sázkové společnosti.
Je to hazard, nikoli podvod. A lidi do toho jdou s tím rizikem, s vědomím, že pravděpodobně nevyhrají —> tratí. I když někteří tomu opravdu věří. Ale nevyhrávají.
Stejně je to začarovaný kruh. Lidi, kteří si myslí, že příjdou k penězům díky hazardu, by o ty peníze stejně brzy přišli i kdyby se některému z nich skutečně poštěstilo a vyhrál.

Hufnágl

Každý, kdo nevyhraje, to považuje za podvod. Já nikoliv, protože jsem už několikrát vyhrál, sice ne obrovské částky, ale přece.

Dochy

Neměl by to být podvod v pravém slova smyslu. Sázející od začátku ví do čeho jde (nebo by alespoň měl vědět). Ale obecně podobné hry mohou být chápány jako podvod třeba v tom smyslu že většina reklam mluví o výhrách, ale už neříká jak malá šance je té výhry dosáhnout.

elkon

Nemyslím, že to je podvod, ale trochu mě mate, že při losování sportky je uváděno, že je přítomen státní dozor, ale nikdy jsme jej neviděli. Nemyslím, že by to byla tak velká práce, aby ti lidé byli u losování vidět.

milan103

Legální loterie jako například Sportka nebo Euromilióny určitě nejsou podvod. Už jen proto, že firmy, které je provozují, jsou pod dozorem Ministerstva financí, které také vydává licence k provozování.
Druhá věc, že číselné loterie hráčů vyplácí výhercům mnohem nižší procento vsazených peněz, než například výherní automaty nebo ruleta. Tyto hry mají výhernost okolo 97% (více např. zde: https://www.en­cyklopediehazar­du.cz/rubriky/ca­sino/vyplatnost-navratnost-automatu-a-kde-ji-zjistit_52.html), zatímco u loterií je výhernost často pouze okolo 50%.
Znamená to, že když například ve Sportce všichni sázející utratí za vsazené tikety 100 milionů, tak na výhrách se rozdělí pouze 50 milionů. Z tohoto srovnání mohou loterie vypadat trochu jako podvod, i když posvěcený státem 🙂

Emulicek03

Podvod z legislativní stránky to neni, ale na druhé straně, neni jsou tam nejake velke šance na výhru :D

MK4

Bohužel je a dá se to i matematicky spočítat…sice jen statisticky ale uvidíte, že vámi vsazená čísla nebudou tolik padat. Zkrátka vědí dopředu jaká čísla jsou vsazena a ty vaše nikdy napadnou mají na to dost času aby vybrali ty „správný“ pro své kamarády. A nějaké drobky do 3O mil. hodí lůze .....určitě nedají normálnímu smrtelníkovy 2,7 miliardy. To je pro bohatou smetánku moc nebezpečné co kdyby ty peníze použil na něco jiného než na nákup blbostí .....ale i kdyby to bylo fér tak máte šanci asi 1: 139 mil takže šance za vašeho života rovné nule.