Kazatel

Je levnější čerpat vodu na zalévání čerpadlem z potoka, nebo odebírat vodu z řadu?

Odpovědi
elkon

Když pomineme, že čerpat vodu z potoka je nelegální (pokud to není oficiálně zařízené), tak záleží na výkonu čerpadla a ceně el. energie. Druhá věc je cena vody z řadu v místě odběru.

Kelt

Cena není vždy rozhodující. Třeba z toho potoka to vyjde levněji, protože stačí pouze čerpadlo a potrubí. Ale na druhé straně nemáte zajištěnou kvalitu odebírané vody. A když to odebíráte z řadu, tak dodavatel ručí za kvalitu dodávané suroviny, tedy vody, která je nezbytná. A pokud je voda závadná, tak se to snaží odstranit, ale když se pár krav vymočí do potoka a vy to pijete, tak ušetříte nějaké peníze, ale můžete mít zdravotní problémy.