Kepler

Je lepší v dnešní době zamlouvat si zájezdy first minute, nebo last minute?

V případě last minute, jak dlouho předem dají cestovky vědět?

https://www.fre­epik.com/free-photo/umbrella-chair-beach_3503716­.htm#page=3&qu­ery=beach&posi­tion=15

Odpovědi
ahold

Za sebe po zkušenosti UŽ NIKDY first minute.
Nikdo neví, jak se bude vyvíjet situace kolem covidu a tím i podmínky vycestování.
Oznámení od cestovky o letu last minute dostaneš cca do tří dnů před letem.

autacek

Tak pro cestovky je to v rámci cacheflow pochopitelně lepší jako first minute.

Senioři by si však měli uvědomit, že veškerá restriktivní opatření, včetně omezení presenčního studia, uzavření ekonomiky, služeb, nošení roušek, atd., je tu především pouze kvůli nim. Zbytek majoritní populace by se s virem dle všech dat i bez tohoto lockdownu popral, včetně kapacity nemocenských zařízení.

Tedy přemýšlet o tom odjet na dovolenou do zahraničí, namísto podpořit zrujnovanou ekonomiku u nás, není úplně solidární přístup.

Justin1

Na zájezdu jsem byl naposled před 20 roky, jinak s cestovkami necestuji a dovolenou si organizuji bez nich.

Dochy

Nějak nechápu jak si chceš zamluvit „last minute“.
Před cca 2 lety jsem last minute využil, ale tam to vyšlo tak, že v úterý ráno nám zrušili zaplacený zájezd, v úterý odpoledne žena našla last-minute náhradu až podezřele levnou, ověřovala u prodejce, agent prodejce si sám nebyl jist a přislíbil prověření, ve středu dopoledne (kolem 10) zájezd potvrdil, s tím že do 12 musíme vyřídit papírování (zrovna jsme byli na cestě k plánovanému ošetření s děckem) horko těžko jsme potvrdili, horko těžko jsme splašili taxíka na letiště (2 malé děti) a ve čtvrtek v 5 ráno jsme letěli.

elkon

V dnešní době ani jedno. Nevíme co bude.

Jiří Bohumil

Osobně v současnosti ani first ani last minute zájezdy. 🙂
Na chatičku, do lesa, na výlety do okolí. Voda v bazénu u baráku, nebo u splavu na řece 200 m od baráku, případně v nedaleké vodní nádrži.
Ale taky se mi stýská po Jadranu. ☹

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.