Kelt

Je lepší investovat do hmotné věci, nebo do zážitku?

Předpokládám, že máte zařízený byt a neděláte stavební úpravy.Do čeho byste vložili stejnou částku – do nějaké věci, elektrotechnika, obraz, nebo do zážitku – zájezd, návštěva divadla a pod. Je to jen pro vás, žádný dar. Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Mnohí investujú do hmoty, naivne si myslia, že je večná.
Ale vedomie, zážitok dokáže prežiť stáročia, tisícročia, čas, keď „hmota“ zmenili svoj charakter, svoju podobu.
Ak zážitok dokážete prežiť, vryje sa vám nezmazateľne do pamäti. aj keď máte pocit zabudnutia, jedného dňa sa prebudí k životu. Dnes spomínam na „zabudnuté“ zážitky z ranného detstva. Spomínam na dreveného bubeníka s kolieskami, ktorý pri ťahaní na šnúrke, mi k chôdzi bubnoval do rytmu. Tento šašo, ako hmota už dávno zanikol nefunkčný, rozbitý, ale spomienky na hry s touto hračkou prežívajú dodnes.

Další odpovědi
FlAsh_7

Pokud je zážitek vzdělání, tak je to lepší. Vzdělání ti totiž narozdíl od materiální věci nikdy nevezme.

Rokio

Rozhodně do hmotné věci. Hmotná věc vydrží několik let, pokud se o ní člověk stará, zatímco zážitek je jednorázový. O všechny zážitky člověk přijde, pokud dojde k poškození mozku, ale majetek vydrží. Stačí se o něj jen starat.

annas

Zkuste si přečíst odpovědi na stejnou otázku.

Odpovídala jsem, takže nechci na stejnou otázku reagovat t znova., protože jde o názor a ten se nezměnil.

Investujete peníze radši do věcí, nebo do zážitků?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/investujete-penize-radsi-do-veci-nebo-do-zazitku

nyjono

Asi člověk od člověka.
Někdo rád holky a jiný zase vdolky.
Takže někdo rád zážitky a jiný se zase rád podívá na originál obrazu, pověšený doma na zdi nebo si poslechne nahrávku ze super hifi soupravy.

Kepler

U mně je to tak napůl. Rád si koupím hezkou nebo užitečnou věc, která se mnou delší dobu zůstane. No a když jsou nějaké ty prašule navíc, tak je klidně rozfofruju v lázních a jsem schopen i koupit si let balónem. Ten zážitek se mnou taky svým způsobem zůstane ve vzpomínkách a nemám pocit, že mi život protéká mezi prsty.

Ambrosios

Já říkám: nejlepší je investovat do sebe (do rozvíjení znalostí a schopností), pak do hmotných věcí a teprve pak do zážitků (s tím, že zážitky jsou lepší než hmotné věci, ale bez těch HV nejde udělat kvalitní a hodně zážitků).

Lidi investují svůj hmotný majetek (peníze) do zážitku (dovolenou), na kterou jezdí jednou za rok… s tím, že utratí všechen svůj majetek (nepočítaje dům a „cennosti,“ které jsou jim stejně naprd).
Proč neivestovat do sebe, svých vědomostí, které pak člověk využije a bude díky nim investovat do hmotných věcí, díky kterým zase si pak bude moct užívat spoustu zážitků??

Kura

Určitě do hmotného zážitku.

Za prvé : Co sníš a vypiješ ti nikdo nevezme.
Za druhé : Různé poznávací zájezdy apod., ti nikdy neukáží tolik jako dokument v TV. Například u Grand Canyonu jsem byl totálně zklamaný, protože přímo do něj, se nesmí vstupovat, takže člověk potřebuje minimálně dalekohled, ale v dokumentech se tímto kaňonem doslova dá dneska proletět i zpomaleně a vychutnat si ty krásy. Osobně je to zážitek o ničem, možná jsme byli na špatné straně, ale viděli jsme PRD.

nyjono

Rokio, když máš všechny hmotné předměty, které sis kdy přál, jsou nebo nejsou na řadě zážitky?

Rokio

nyjono: Ano, jsou.

nyjono

annas, stránka nebyla nalezena.

led

adresa je funkčná
"Muffz

Investujete peníze radši do věcí, nebo do zážitků?
Obecně co vidím všude kolem sebe a podporují to i různé studie, na které jsem narazil, tak ženy více utrácí za zážitky a muži za věci. Je to údajně spojeno jednoduše s povahou obou pohlaví – ženy jsou založeny více emočně, muži rozumově.

Já jsem například typický muž – radši investuji do nové televize, na kterou se všichni díváme každý den, do auta, kterým každý den jezdíme, do skříně v kuchyni, kterou každý den několikrát otevíráme a zavíráme.
Naproti tomu přítelkyně by chtěla pořád cestovat, co chvíli zkoumá na slevomatu nějaké zájezdy, akce a zážitkové vouchery. Má názor, že jsme mladí a musíme cestovat, dokud můžeme. Já jsem názoru, že musíme vytvořit perfektní zázemí pro budoucí rodinu a cestovat třeba budeme s nimi.

Říká se, že zážitky vám nikdo nevezme. Ale co když jste člověk, kterého zážitek nijak nenaplňuje?

Jak je to u vás? Do čeho doma vrážíte peníze víc?"

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/investujete-penize-radsi-do-veci-nebo-do-zazitku