maruš

Je lepší a výhodnější vypnout počítač třeba na půl dne nebo stačí spořič obrazovky?

Nejlepší odpověď
anonym

na půl dne je lepší vypnout počítač.
dělali se fámy, jak nesvědší stálé vypínání a zapínání počítačům, ale pokud odejdete od počítače déle jak na hodinu, tak je lepší ho vypnout nebo převést do režimu hybernace.
já pokud jdu od počítače na max 3 hodiny, tak si dám stahovat nějaký film, nebo kontrolovat počítač avastem a nevypínám ho

Další odpovědi
mosoj

Když vypínat tak úplně oddělit od sítě třeba vypínačem na prodlužovačce. V tomto případě máte absolutní úsporu el. proudu. Počítač nemá žádnou spotřebu.

Vypnutí na skříni počítače nebo stav spánku
vyjde úplně nastejno. Počítač je spolu s monitorem ve Standby režimu a jeho příkon je trvale kolem 20 W.

chudst

Vypnout. Ja osobne jsem-li od pocitace vzdalen vice nez 4 hodiny, tak ho vypinam.
Doplňuji:
Pokud je to do 1 hodiny, nechavam to byt. Pokud dele nez hodina, davam hybernaci. (Pokud samozrejme neco nestahuji, apod.)

Hlada

Zapnutý počítač má v odběr v klidu kolem 150 W. Bude-li každý den na půl dne vypnutý, bude úspora na elektřině za rok víc než 3000 Kč a to je dobrý argument ho vypínat.

arygnoc

hm, nb nebyl vypnutý už tak 6 let.
spořič nepoužívám, nemá smysl, hibernuji, stahuji, vypínám HD, monitor (v nastavení).

MILAN1961

souhlasím s Hladou