Kryšpín

Je lépe na Ukrajinu posílat zbraně, nebo se pokusit o mírovou dohodu?

Četl jsem v zahraničním tisku, že pouze tři země se snaží o urovnání konfliktu – Německo, Francie a Turecko, většina je válečníků mimo neutrální státy.
V Rusku mohou tři šílenci, dva generálové a Putin rozhodnout, zda bude z Evropy pustina, či nikoliv, protože Evropa nemá tak kvalitní protiraketový deštník jako USA.
Např. pokusit se, aby Zelensky mírně slevil z požadavků, stejně tak Putinovci / i když z některých projevů UA presidenta číší snaha o 3. sv. válku /.

Nejlepší odpověď
Drap

Jak se můžeš takto ptát. Neexistuje alternativa lépe v takovémto případě. Ukrajina se nechtěla dohodnout 8 let a nechtěla plnit Minské dohody. A válka beze zbraní dost dobře vést nejde. Musí se využívat všechny možné prostředky.

Další odpovědi
Pepa25

Samozřejmě správně je obojí: na Ukrajinu tak dlouho posílat zbraně, až začne být Rusko ochotno jednat o míru.
O urovnání konfliktu samozřejmě stojí VŠECHNY země, na všechny válka nepřímo dopadá.

led

Mier! K mieru dôjde, či chcete, alebo nechcete.
Nie zbrane, ktoré len zvyšujú nebezpečie 3.svetovej vojny!

Ak pozorne sledujete spravodajstvo, pozor nielen protiruské ani len protiukrajinské, ale podľa možnosti to triezve, faktografické (navonok nudné, bez emócií) zbadáte, že Zelenský už zvažuje svoj postoj a prikláňa sa k NEUTRALITE Ukrajiny a jej členstvu v EU.

EKSOT123

Neposílat. To je jedna z věcí, ve které nesouhlasím se svým oblíbeným rozvědčíkem Andorem Šándorem. Myslím, že ukrajinská obrana v čele s nesoudným Zelenským je úplně stejně špatně jako ruská operace. Ale třeba by si někdo poslechl názor kněze Kuffy, i když počítám, že i mezi duchovními se názory různí:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=VTxus8nfh0g

Ametyst

Když Putin vidí, jací neschopní amatéři vládnou v EU, tak do toho šel. Připočtěme Bidena, který už nerozezná syna od dcery, a výhody byly na straně Putina.

led

Putin tvrdí (nájdete v médiách a na youtube), že vstúpili na územie Ukrajiny na písomnú žiadosť predstaviteľov oboch Donbaských republík, s ktorými má uzavreté zmluvy ako dvoma samostanými republikami.
Pre pamätníkov, určite vznikne asociácia s rokom 1968, keď si na vstup vojsk Varšavskej zmluvy Brežnev vyžiadal oficiálny Pozývací list predstaviteľov ČSSR.

Pepa25

Drap: Minské dohody porušilo Rusko, vpádem na Ukrajinu, protože se 8 let nebylo ochotno dohodnout a plnit Minské dohody, proto si vybrali „silové řešení“.

Drap

To je velice zvláštní výklad historie. . Čím porušovalo Rusko? Kdo 8 let útočil na Dombas a Luhansko?

Pepa25

Separatisté z Donbasu a Luhanska 8 let ostřelovali pozice ukrajinské armády pomocí zbraní z Ruska. Definitivně pak dohody porušilo Rusko – nebo vám snad přímý útok na Kyjev nepřijde jako porušení dohod? Také zastáváte názor, že mír se nejlépe zachrání tím, že zahájíte válku?