Hanai

Je legální nabízet sex za peníze holce ve věku 15–18 let?

A je legální mít sex s holkou starší 15 let pokud jsem v jakémkoliv věku vyšším než 15 – třeba kdyby mi bylo 60 50 70 tak spát s patnackou by bylo legální? Kašlu na morálku, chci dodržovat zákony.

Nejlepší odpověď
klumprt

Svádění k pohlavnímu styku § 202 trestního zákoníku

Kdo nabídne, slíbí nebo poskytne dítěti nebo jinému za pohlavní styk s dítětem, pohlavní sebeukájení dítěte, jeho obnažování nebo jiné srovnatelné chování za účelem pohlavního uspokojení úplatu, výhodu nebo prospěch, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na dítěti mladším patnácti let,
  2. spáchá-li takový čin ze zavrženíhodné pohnutky,
  3. pokračuje-li v páchání takového činu po delší dobu, nebo
  4. spáchá-li takový čin opětovně.

Dobrovolný bezúplatný pohlavní styk s osobou starší 15 let není trestný v jakémkoli věku.

Další odpovědi
autacek

Za lízátko, kytku, nebo pozvání na večeři, kde je hranice je těžké určit. Časem přijdeš na to, že nejdražší sex je s vlastní manželkou.

Drap

Pokud vím, tak prostituce u nás neni legální. A sex za peníze je prostituce. Pokud je sex dobrovolný na vzájemné dohodě a je oběma více jak 15, je legální. Věk druhého z partnerů nikdo nezkoumá, takže klidně i 90

zjentek

A odkud si myslíš že holka mezi 15–18 rokama sebere peníze na sex? Utopie.

ivzez

Proč by měla 15–18letá slečna platit šedesátníkovi za sex,
když jej může mít s mladšími kdykoliv zdarma?

(»Nabízet sex za peníze« znamená opak toho, co jste mínil.
Ve Vašem případě jde o poptávku, která by v uvedeném případě
byla nelegální.)