Malvína

Je košér psát článek pod jménem druhé osoby?

Dobrý den.
Byla jsem požádána o sepsání článku do městského zpravodaje za jeden svaz. Obdržela jsem podklady, potřebné informace apod. Ráda bych ještě dodala, že členem svazu nejsem, jen jsem známá hlavního organizátora, pod kterého svaz spadá.
Se sepsáním článku jsem žádný problém neměla, psaní na PC mě navíc baví, takže proč ne. Nicméně jsem, byla zklamána z přístupu. Vše bylo z ničeho nic velmi uspěcháváno a o některé informace jsem si musela požádat sama, což je dost odvážné, když ve svazu nejsem a nejezdím s nimi na turnaje,…no prostě ne všemu bych mohla plně rozumět.
Teď k věci. Po vzájemném dialogu, co tam nesmí chybět a podobně, jsem se otázala, jak se mám pod článkem podepsat. Zda za svaz/tým či svým jménem. Odpovědí se mi dostavilo, že jménem jeho. Neříkám, že nutně musím být ve zpravodaji, ale přijde mi to celkem hloupé. On by na to čas měl, není to z důvodu, že nemá kdy. Jedná se o článek na celou stránku. Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
Gestas

Já osobně bych ten článek klidně podepsal jeho jménem, ale chtěl bych za to láhev něčeho dobrého nebo něco podobného.

Další odpovědi
led

Žiaľ, je to bežná prax ľudí v riadiacich, alebo iných rozhodujúcich postaveniach, vydávajúcich prácu iných za svoju.

Teraz k veci
Ak ste od začiatku vedela a prijala, že píšete v mene daného zväzu, pod menom objednávateľa článku, či už za úplatu, alebo bezplatne, nie je čo riešiť.
Iné je, ak vám požiadavku na meno autora dal až po napísaní článku, inak článok nezverejní, je to mierne povedané „chrapúnstvo“…

yuko

Takove pouceni pro priste. Na takoveho znameho bych se priste vykaslala a clanky posilala jen pod svym jmenem a za honorar ci vecnou odmenu.

ivzez

Ne, není to košer.

Článek je Vaším dílem, Váš známý nemá
právo se pod něj podepsat jako autor.

Mohl by být uveden maximálně jako ten,
kdo poskytl informace a podklady.

autacek

Podívej se, za Babiše knihu O čem sním když spím napsali minimálně z části taky jiní a neuvedl je, tak že co…

Mc Merkurion

autacek: … ty s tim Babišem nikdy nezklameš, stále čekám, na odpověď, co ti udělal tak strašnýho a kdo je tvůj vzor, když na něj neustále pliveš špínu …