OSHO

Je každá lidská tělesná nemoc spojená s vadným myšlením a naše zdravotní vady jsou spojeny s genetikou?

Podívejme se na statistiky nemocí a statistiky smrtnosti, dojde nám to, že lékaři nepochopili to, jak optimálně léčit lidi. Smrtnost neboli letalita je demografický ukazatel udávající podíl zemřelých ze skupiny zasažené určitým jevem, například; nemocí, stářím, bídou atd.

Nejlepší odpověď
da ny

Psychosomatika je poměrně mladý obor.
https://www.nzip­.cz/clanek/712-psychosomatika-zakladni-informace
Z přednášek jsem si odnesla informaci, že až 80% nemocí je psychosomatického původu.
Mozek potřebuje také „palivo“. Pokud má někde nedostatek/de­ficity, má lidský organismus, dejme tomu, že spolu s „vadným myšlením“, otevřené dveře dokořán. Ke konkrétní nemoci/nemocem.

Bída = strádání (fyzické/psychické) = nedostatek = deficit.
Více než genetika se na vzniku nemocí, podílí nevhodné návyky (rodinné zvyky, prohřešky, na životosprávě a životním stylu, případně myšlení).
Genetický původ nemocí se uváděl, kole 15 – 20%. Nemoc, pak má dědičný původ.

Někteří lékaři, i západní (klasické) medicíny, to chápou. Ví. Jen jich je ještě moc málo. Na LF se to zřídka naučí……

Lékařské obory jsou úzce specializované
To má svá plus a mínus (jako vše, zde na Zemi).

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kategorie:L%C3%A9ka%­C5%99sk%C3%A9_o­bory
„Paradigma medicíny
Pro zdůraznění, že i když má medicína biologické kořeny, se někdy hovoří o tzv. bio-psycho-socio-spirituálním paradigmatu medicíny, jehož podstatou je pohled na pacienta a jeho chorobu jako na výslednici působení biologických, psychologických a sociálních faktorů.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/L%C3%A9ka%C5%99stv%C3­%AD

Další odpovědi
Ametyst

Genetika se velmi přeceňuje: mnohdy jde jen o špatné návyky z rodiny. Jak se stravuje matka, tak se stravují děti, a pod. Navic nemáme vědět, co v těle udělá genetická vakcína mRNA. Asi se nikdo neptá, a je ticho. Objevila se zprava rakouského lékaře Stephana Pilze, kde se píše o nadměrných úmrtích a pochybných účincích proticovidových vakcín. U nás stále ticho a beztrestnost.